reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Jechał 107 km/h, a drugi pomimo zakazu

Kierowca osobowego opla, jechał w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Kierowca ten stracił prawo jazdy i ukarany został wysokim mandatem karnym. Konsekwencje poniesie też kierujący pojazdem marki Audi zatrzymany do kontroli na terenie miasta. Kierowca ten złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go od ponad dwóch miesięcy.

1 lutego po godzinie 16:00 policjanci ostrowskiej drogówki w miejscowości Uciechów zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Kierujący tym autem jechał z prędkością 107 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Był to 27-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy i ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem w wysokości 1500 zł. Dodatkowo na kontro kierowcy trafiło 13 punków karnych.

Tego samego dnia przed godz. 15:00, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Samochodem tym kierował 29-latek i z powiatu ostrowskiego. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca ten jechał wbrew orzeczonemu mu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten wydał Sąd Rejonowy w Słubicach w listopadzie ubiegłego roku. Złamanie zakazu orzeczonego przez sąd jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze