Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Jesień Organowa – Chełmce 2022. Trzeci koncert za nami

W minioną niedzielę 16 października odbył się trzeci koncert w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu „Jesień Organowa – Chełmce 2022”. W koncercie kameralnym wystąpili młodzi artyści: Karol Szutka (organy) oraz Anna Bodziak (skrzypce).

Udział organisty Karola Szutki był nieprzypadkowy – młody muzyk został bowiem w 2021 r. laureatem pierwszego miejsca w ramach Konkursu Organowego im. Andreasa Hildebrandta w Pasłęku i koncert w Chełmcach był jedną z nagród dla zwycięzcy. Organista wykonał m.in. dzieła J. S. Bacha czy słynny utwór F. Liszta – Preludium i fugę na temat B-A-C-H, nawiązujący do nazwiska jednego z najsłynniejszych kompozytorów w historii muzyki. Z kolei w towarzystwie skrzypaczki Anny Bodziak artyści zagrali utwory na skrzypce i organy J. Rheinbergera i S. Karl-Elerta. Słowo o muzyce powiedział Mateusz Walczak.

Finałowy koncert „Jesieni Organowej” zaplanowano na 30 października o godz. 17:30. Na zakończenie Festiwalu będzie można usłyszeć ciekawy skład wykonawczy: organy, flet i harfę! Warto podkreślić, że udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka” oraz Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmcach. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji PZU, a koncerty edukacyjne – Powiatu Kaliskiego. Patronat honorowy objął Biskup Kaliski Damian Bryl, a także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

źródło: Fundacja Inicjatywa dla Opatówka

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze