baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Jestem, rozumiem, pomagam

Jestem, rozumiem, pomagam. To projekt organizowany przez fundację „Nowa Nadzieja”, która pomaga dzieciom niepełnosprawnym. Jego uczestnicy spotkali się wczoraj z Prezydentem Kalisza, Krystianem Kinastowskim.

Projekt odbywa się w ramach współpracy z kaliskimi szkołami. Biorą w niej udział V Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 9, Szkoły Podstawowe nr 7 i 17, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 oraz Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne „Tęcza”.

Celem była integracja młodzieży pełnosprawnej z tą niepełnosprawną a także podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu. Fundacja zorganizowała spotkania z osobą niewidomą, warsztaty i wyjazd do fabryki bombek w Koźminie Wielkopolskim.

„Łączy nas tolerancja, akceptacja odmienności, otwartość na wszystkich. Cieszę, że pamiętacie o osobach, które są wśród nas i potrzebują pomocy, zrozumienia. Dobrze, że fundacja realizuje takie projekty i dąży do integracji młodzieży z kaliskich szkół z osobami z niepełnosprawnościami. To bardzo ważne”.

– powiedział Krystian Kinastowski

Projekt finansowany jest w całości z budżetu Miasta Kalisza w ramach tzw. „małego grantu” i zakończył się przemarszem ulicami miasta oraz spotkaniem przed ratuszem. 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze