Już jutro darmowe testy na HIV

Już 30 września w Centrum Medycznym Konsylium przy ulicy Podkowińskiego 2 w Kaliszu będzie można wykonać bezpłatne testy w kierunku zakażenia wirusem HIV. Badania zostaną przeprowadzane w sposób dyskretny - nie wymagają podawania żadnych danych personalnych. 

Wszyscy pracownicy Punktu Konsultacyjno – Diagnostycznego (PKD) mają obowiązek zachowania w tajemnicy wszelkich informacji o pacjencie, zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza, ustawą o zawodzie pielęgniarki, zgodnie z ustawą  o zakładach opieki zdrowotnej i ustawą o ochronie danych osobowych. Samo badanie polega na pobraniu krwi od pacjenta i skierowaniu jej do współpracującego z PKD laboratorium, w którym wykonywane są testy przesiewowe. Wyniki badań przekazywane są do doradcy – lekarza, który kontaktuje się z pacjentem i niezależnie od wyniku, zapewnia mu pełne poradnictwo okołotestowe.

Akcję organizuje Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu, a finansowanie zapewnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu “Wzmocnienie działalności Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Wielkopolsce”. “Wczesne wykrycie wirusa HIV pozwala na objecie kompleksową opieką medyczną i przerwanie dalszej transmisji zakażenia, a tym samym na zachowanie dobrego stanu zdrowia” – informuje Elżbieta Wojtyła, kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia kaliskiej PSSE. Chętni mogą skorzystać z badań 30 września, 7 oraz 14 października w godzinach 16.15 – 20.15. Wystarczy przyjść do Centrum Medycznego KONSYLIUM, przy ul. Podkowińskiego 2 w Kaliszu i stawić się w pokoju nr 14.Źródło: PSSE

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter