Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Kaliscy policjanci grają z WOŚP

Jeśli chcecie wiedzieć co to jest TruCAM i do czego służy, kim jest Furi, jak wygląda policyjna strzelnica, kto pełni służbę w GR i jakie zadania wykonuje – zachęcamy do licytacji „Dnia w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu” podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzca uzyska odpowiedzi na te pytania i będzie miał okazję przyjrzeć się policyjnej służbie z całkiem innej strony 😉

W najbliższą niedzielę zagra po raz 32. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku, kaliscy policjanci aktywnie włączą się w zabezpieczenie finału. Oprócz służby na rzecz bezpieczeństwa wolontariuszy i uczestników orkiestrowej imprezy, na licytację trafiło również specjalne zaproszenie na jednodniową wizytę w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Zwycięzca licytacji będzie miał możliwość zobaczenia m.in. stanowiska kierowania, strzelnicy i tzw. „niebieskiego pokoju”. Oczywiście nie zabraknie również pokazu policyjnego sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie oraz tego, co interesuje najmłodszych, czyli policyjnych radiowozów i motocykli. Osoba, która wylicytuje zaproszenie będzie też mogła zapoznać się ze służbą poszczególnych funkcjonariuszy, m.in. – technika kryminalistyki, przewodnika psa służbowego, instruktora taktyk i technik interwencji oraz przejść krótkie szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Do zaproszenia dołączona jest maskotka – specjalnie na tę okazję ubrana w odblaskową, policyjną kamizelkę.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W dniu zbiórki, czyli 28 stycznia o godz. 8:00 odbędzie się odprawa w kaliskim, głównym sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mając przede wszystkim na uwadze bezpieczeństwo podczas finału, policjanci spotykają się z szefami sztabów WOŚP i wolontariuszami, zwracając uwagę na jakie zagrożenia mogą być narażeni i czego powinni unikać, aby bezpiecznie zbierać pieniądze. Nad bezpieczeństwem w dniu finału czuwać będzie zwiększona liczba policyjnych patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz operacyjnych.

W dniu Finału WOŚP policjanci będą obecni również w rejonie hali Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu przy ul. Łódzkiej 19, gdzie wspólnie z innymi służbami w godz. od 15:00 do 20:00 stworzą „Miasteczko mundurowe”. Na miejscu będzie można obejrzeć i wsiąść za kierownicę: radiowozu oznakowanego, Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego „APRD” i policyjnego motocykla. Dodatkowo powstanie stoisko profilaktyczne, na którym przygotowane będą dla dzieci materiały edukacyjne z zakresu ruchu drogowego oraz odblaski. Będzie też możliwość zrobienia odbitek linii papilarnych i przymierzenia policyjnego sprzętu – m.in. tarczy, hełmu ochronnego, kamizelki kuloodpornej. Przy stoisku będzie też przewodnik psa służbowego ze swoim czworonożnym podopiecznym.

źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze