Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Kaliska drogówka podsumowała okres świąteczny

Przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Kalisza i powiatu kaliskiego. Był to okres wzmożonej pracy szczególnie dla funkcjonariuszy drogówki, którzy patrolując drogi dbali o bezpieczeństwo podróżnych. Szczególną uwagę w tym czasie mundurowi zwracali na trzeźwość kierujących oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Okres świąt, to co roku czas wytężonej pracy wszystkich policjantów. Ze względu na nasilony ruch na drogach, w tym okresie szczególnie dużo zadań przypada funkcjonariuszom drogówki. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci byli na głównych trasach dojazdowych do Kalisza. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a także utrzymanie płynności na głównych ciągach komunikacyjnych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Stróże prawa kontrolowali także stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.

W okresie od 22 do 27 grudnia br. na terenie miasta i powiatu kaliskiego doszło do 22 kolizji drogowych oraz 1 wypadku drogowego z udziałem pieszego.

W środę tuż po godzinie 5:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „Trzeźwość”. Termin akcji nie był przypadkowy. Doświadczenia lat ubiegłych wskazują na to, że po „świątecznych” weekendach wielu kierujących narażając życie swoje i innych wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. W trakcie tego typu działań funkcjonariusze dążą do sprawdzenia stanu trzeźwości maksymalnej liczby kierujących. Tym razem podczas trwających cztery godziny działań funkcjonariusze przeprowadzili blisko tysiąc badań stanu trzeźwości. Niestety i tym razem przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Wśród skontrolowanych tego poranka kierowców znaleźli się tacy, którzy wsiedli za kierownicę „na podwójnym gazie”.

Łącznie w okresie świąt, udało się wyeliminować z ruchu drogowego 8 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Sześciu z nich odpowie za przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawa jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje już wkrótce sąd.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze