Kaliska “Dziesiątka” liderem “Szkół Uczących Się”

Podczas konferencji upowszechniającej dobre nauczanie, która stanowiła podsumowanie działań realizowanych w Klubie Szkół Uczących Się, „Dziesiątka” otrzymała tytuł Lidera SUS i tym samym stała się jedyną placówką w Kaliszu posiadającą takie wyróżnienie.

Wyróżnienie jest uhonorowaniem wieloletniego zaangażowania i rozwoju szkoły w programie Szkoła Ucząca Się Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz stanowi potwierdzenie, że dyrektor i nauczyciele w swoich działaniach koncentrują się na poprawie jakości nauczania i współpracy. Warto dodać, że już dwukrotnie SP10 nagradzana była tytułem Szkoły Uczącej Się w 2013 i 2018 roku, przyznawanym na czas określony. Obecne wyróżnienie jest bezterminowym certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Uczestnicy konferencji obserwowali lekcje otwarte prowadzone przez nauczycieli, wysłuchali sprawozdania z działań realizowanych w latach 2018 – 2022, związanych z rozwijaniem współpracy uczniów, kształtowaniem postaw empatycznych i doskonaleniem kompetencji samodzielnego myślenia, zaprezentowanych przez liderki SUS: Ewę Fiechowską i Katarzynę Antczak. Wiele radości dostarczyła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 2b oraz młodzież z klasy 8b związana z tematem szkolnego wyzwania, czyli kształtowaniem postaw empatycznych. Na koniec przedstawicielki Centrum Edukacji Obywatelskiej: Małgorzata Ostrowska i Małgorzata Sulewska wręczyły dyrektorowi Beacie Prus tarczę potwierdzającą uzyskanie tytułu Lidera Szkół Uczących Się. Radość wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców była ogromna. Stanowiła ona bowiem ukoronowanie czterech lat pracy w Klubie i Laboratorium SUS. Oprócz licznych gratulacji, słów uznania i podziękowań był także prezent od Rady Rodziców – tort dla całej społeczności szkolnej.

W wydarzeniu uczestniczyli: naczelnik Wydziału Edukacji – Ewelina Dudek, starszy wizytator kaliskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Alicja Januszkiewicz, prezes Stowarzyszenia im. H. Sutarzewicz – Elżbieta Stadtműller, kaliski publicysta – Andrzej Zmyślony i przedstawiciele Rady Rodziców: Agnieszka Domagała i Justyna Fułek. Wśród zaproszonych gości były także delegacje z placówek należących do Klubu SUS: ze Szkoły Podstawowej w Gostyczynie, Benicach, Skalmierzycach, Rychnowie i Ostrowie Wielkopolskim oraz placówek zainteresowanych współpracą z CEO: Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu i II LO im. T. Kościuszki w Kaliszu.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Świadkowie zdarzenia poszukiwani!

29 maja 2022

Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu...

czytaj więcej»

Upamiętnili bohaterów walk o Monte Cassino

29 maja 2022

Delegacja samorządowców z terenu naszego województwa przebywała między 17 a...

czytaj więcej»

Festiwal w Żelazkowie

28 maja 2022

Już jutro w Żelazkowie odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych i...

czytaj więcej»

Płyty, winyle i kasety z całego świata w galerii Amber

28 maja 2022

Wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski zawitali dziś do Galeria...

czytaj więcej»

W muzycznym świecie zwierząt

28 maja 2022

Czy spotkaliście kiedyś w filharmonii kangury, żółwie albo kukułkę? Może...

czytaj więcej»

Dzień Dziecka w mieście!

28 maja 2022

Dzień Dziecka zbliża się do nas wielkimi krokami! Z tej...

czytaj więcej»