reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Kaliska „Dziesiątka” liderem „Szkół Uczących Się”

Podczas konferencji upowszechniającej dobre nauczanie, która stanowiła podsumowanie działań realizowanych w Klubie Szkół Uczących Się, „Dziesiątka” otrzymała tytuł Lidera SUS i tym samym stała się jedyną placówką w Kaliszu posiadającą takie wyróżnienie.

Wyróżnienie jest uhonorowaniem wieloletniego zaangażowania i rozwoju szkoły w programie Szkoła Ucząca Się Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz stanowi potwierdzenie, że dyrektor i nauczyciele w swoich działaniach koncentrują się na poprawie jakości nauczania i współpracy. Warto dodać, że już dwukrotnie SP10 nagradzana była tytułem Szkoły Uczącej Się w 2013 i 2018 roku, przyznawanym na czas określony. Obecne wyróżnienie jest bezterminowym certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Uczestnicy konferencji obserwowali lekcje otwarte prowadzone przez nauczycieli, wysłuchali sprawozdania z działań realizowanych w latach 2018 – 2022, związanych z rozwijaniem współpracy uczniów, kształtowaniem postaw empatycznych i doskonaleniem kompetencji samodzielnego myślenia, zaprezentowanych przez liderki SUS: Ewę Fiechowską i Katarzynę Antczak. Wiele radości dostarczyła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 2b oraz młodzież z klasy 8b związana z tematem szkolnego wyzwania, czyli kształtowaniem postaw empatycznych. Na koniec przedstawicielki Centrum Edukacji Obywatelskiej: Małgorzata Ostrowska i Małgorzata Sulewska wręczyły dyrektorowi Beacie Prus tarczę potwierdzającą uzyskanie tytułu Lidera Szkół Uczących Się. Radość wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców była ogromna. Stanowiła ona bowiem ukoronowanie czterech lat pracy w Klubie i Laboratorium SUS. Oprócz licznych gratulacji, słów uznania i podziękowań był także prezent od Rady Rodziców – tort dla całej społeczności szkolnej.

W wydarzeniu uczestniczyli: naczelnik Wydziału Edukacji – Ewelina Dudek, starszy wizytator kaliskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Alicja Januszkiewicz, prezes Stowarzyszenia im. H. Sutarzewicz – Elżbieta Stadtműller, kaliski publicysta – Andrzej Zmyślony i przedstawiciele Rady Rodziców: Agnieszka Domagała i Justyna Fułek. Wśród zaproszonych gości były także delegacje z placówek należących do Klubu SUS: ze Szkoły Podstawowej w Gostyczynie, Benicach, Skalmierzycach, Rychnowie i Ostrowie Wielkopolskim oraz placówek zainteresowanych współpracą z CEO: Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu i II LO im. T. Kościuszki w Kaliszu.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze