Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Karolina Ważna z zespołem – „Ciśnienie na muzykę”

Z cyklu „Ciśnienie na muzykę” Akcelerator Kultury zaprasza na koncert Karoliny Ważnej wraz z zespołem, który odbędzie się 16 grudnia o godzinie 19:00 w Akceleratorze. Bilety są już dostępne – w przedsprzedaży są one tańsze.

Karolina Ważna jest absolwentką renomowanej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Bednarska), gdzie specjalizowała się w śpiewie solowym pod kierunkiem Hanny Rejmer (2009-2013). Ukończyła również studia magisterskie z zakresu Edukacji Artystycznej w dziedzinie sztuki muzycznej, ze specjalizacją w muzyce estradowej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W jej dorobku artystycznym znajdują się różnorodne projekty i osiągnięcia. Już w 2010 roku wzięła udział w koncercie na Festiwalu Sopot Top Trendy, gdzie występowała w chórze Piotra Rubika, oraz na Bydgoszcz Hit Festiwal, gdzie zaśpiewała z zespołem Five Color. W 2015 roku założyła Studio Muzyczne House of Music w Jedwabnie, gdzie prowadziła zajęcia i warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży. Obecnie kontynuuje swoją działalność edukacyjną w Krakowie.

W sierpniu 2019 roku brała udział w warsztatach „Latem Zagrane 2019”, prowadzonych przez Adama Sztabę, gdzie na koncercie finałowym zaprezentowała swój autorski utwór „We are here” pod batutą samego Sztaby. W styczniu 2020 roku ukazał się jej singiel „I believe”, do którego skomponowała muzykę.
Listopad 2020 roku przyniósł kolejny singiel, „Odnaleźć siebie”, będący zapowiedzią debiutanckiej płyty.

7 lipca 2023 roku to wyjątkowy moment w jej karierze, gdy ukazał się debiutancki album zatytułowany „To takie Ważne(j)”.

Jarosław Meus – gitarzysta, buzukista, muzyk sesyjny realizujący swoje marzenia muzyczne w takich projektach jak Sokół Orchestra, Kraków Street Band, Another Pink Floyd, współpracujący z Andrzejem Sikorowskim, Agnieszką Chrzanowską oraz Akustyczną Operacją.

Sławomir Berny, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji Profesora Jana Pilcha. Współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Filharmonią w Krakowie. Byłczłonkiem Krakowskiej Grupy Perkusyjnej, z którą zagrał wiele koncertów i festiwali muzyki współczesnej w kraju i za granicą, m.in; Warszawska Jesień, Poznańska Wiosna. Był członkiem zespołu Marka Grechuty (1990-2000), zespołu Grzegorza Turnaua (1993- 2010), Piwnicy pod Baranami (1994-2006). Współpracował z większością teatrów krakowskich; Teatr Stary, Teatr Bagatela, Teatr KTO, Teatr Ludowy, Teatr Stu – grając w wielu spektaklach i nagraniach muzyki do spektakli teatralnych. Jest członkiem Orkiestry Adama Sztaby i Tomka Szymusia – festiwale w Opolu, festiwale w Sopocie i Top Trendy, programy Tv Taniec z Gwiazdami, Fabryka Gwiazd. Z orkiestrą Adama Sztaby zagrał m.in. ze Stingiem, Michaelem Boltonemm, Caro Emerald, Demisem Roussosem, Karelem Gottem i większością polskich gwiazd: Edytą Górniak, Piotrem Cugowskim, Ireną Santor, Edytą Bartosiewicz, Zbigniewem Wodeckim i wieloma innymi.

Jarema Pogwizd – instrumenty klawiszowe. Absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a także Wydziału Dziennikarstwa UJ. Współpracował z legendarnymi zespołami m.in. Pod Budą, Pudelsi, Ich Troje – z którymi odbył trasy koncertowe w USA, Kanadzie, Niemczech, Grecji i Polsce. Jako wykonawca i współautor muzyki zaistniał na kilku płytach m.in.; Madame Castro – Pudelsów; Z serca Galicji – Train De Luxe i Traces – Magdy Bożyk.

Bilety dostępne są stacjonarnie:
OKP Wieża Ciśnień (Górnośląska 66a), Akcelerator Kultury (Nowy Świat 2a)
– Przedsprzedaż:
Normalny – 25 zł/os.
Ulgowy – 15 zł/os.
– Od 7 grudnia:
Normalny – 35 zł/os.
Ulgowy – 25 zł/os.

Biletomat.pl:  https://www.biletomat.pl/bilety/cisnienie-na-muzyke-karolina-wazna-21694/?fbclid=IwAR0oXc58PjXyj626A8WZwvg2CzeDaPd1WpFZ8pAmet-HDkHDY6gsrnU2sgE

Miejsce: Akcelerator Kultury, Nowy Świat 2a, Kalisz

Źródło: Akcelerator Kultury

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze