Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Kierowca z promilami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 29-latka, który jechał samochodem bez włączonych świateł mijania. W trakcie kontroli drogowej policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy. Ich przepuszczenia okazały się słuszne. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci są konsekwentni w eliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierowców, dlatego codziennie przeprowadzają kontrole w tym zakresie. Osoby, które zdecydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, nie mogą liczyć na pobłażliwość ze strony funkcjonariuszy przekonał się o tym kierowca seata zatrzymany do kontroli w poniedziałek wieczorem na terenie Kalisza.

Funkcjonariusze z drogówki patrolujący ulice zauważyli pojazd, którego kierowca jechał bez włączonych świateł mijania. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W trakcie rozmowy z 29-letnim kierowcą policjanci nabrali podejrzeń co do stanu jego trzeźwości. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara trzech lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez dłuższy czas.

Niemal codziennie policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Może to zapobiec wielu tragediom.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze