baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Kłysz odpowiada Grabowskiemu!

Nie milkną echa wtorkowej sesji rady powiatu. Jan Adam Kłysz przyjął propozycję objęcia funkcji starosty kaliskiego od przedstawiciela klubu PiS i uzyskał wymaganą do wyboru ilość głosów w tajnym głosowaniu.

Po wtorkowej sesji, formalnie wciąż partyjni koledzy Kłysza – wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski i ustępujący starosta kaliski Krzysztof Nosal zarzucili mu zdradę oraz brak zdolności honorowych. Pisaliśmy o tym wczoraj na naszym portalu

Nowo wybrany starosta odpiera zarzuty! Ma żal do wicemarszałka Grabowskiego, że wydane oświadczenie nie zostało poprzedzone rozmową z nim, na którą to wciąż jest gotowy. Liczy, że jako starosta będzie mógł współpracować z partią, której członkiem jest od 30 lat.

Publikujemy całe oświadczenie, które przesłał starosta Kłysz. Zadeklarował on także szersze odniesienie się do sprawy po okresie świątecznym.

Trudno jest mi komentować treść stanowiska Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Kaliszu Pana Krzysztofa Grabowskiego, bowiem uważam, iż każde działanie powinno być poprzedzone przede wszystkim rozmową, zbadaniem okoliczności i dyskusją na temat objęty tym działaniem. Tak się nie stało. Ponieważ jednak zostało ono przekazane mediom, zapoznałem się z nim. Uważam, że jest ono krzywdzące dla mnie. Moje wyjaśnienia przekazałem mojemu przełożonemu w strukturach PSL. Nie miałem okazji rozmawiać z Panem Marszałkiem Krzysztofem Grabowskim po Sesji w dniu 28 maja br. Mam nadzieję, że do takiej rozmowy dojdzie w najbliższych godzinach. Mam nadzieję również, że uda się nam w spokoju i we właściwy sposób wyjaśnić wydarzenia z 28 maja br. Zawsze działałem i działać będę na rzecz organizacji, w których biorę aktywny udział, czy to na poziomie zawodowym, czy też społecznym. Tak też jest w przypadku mojej pracy w Radzie Powiatu Kaliskiego oraz w ugrupowaniu, które mnie desygnowało na kandydata do Rady Powiatu. W tym roku minęło 30 lat od podjęcia przeze mnie decyzji o włączeniu się w działalność Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nauczyłem się przez ten czas pokory wobec ludzi, których reprezentujemy oraz szacunku do drugiego człowieka, który ma prawo mieć inne zdanie niż ja. 28 maja br. na Sesji Rady Powiatu Kaliskiego zdecydowałem o kandydowaniu w demokratycznych wyborach jako drugi Kandydat Radny – Członek PSL. Radni Powiatu mieli zatem do wyboru dwóch kandydatów z tego samego ugrupowania i w głosowaniu tajnym dokonali swojego wyboru. To są fakty. Wszystko co działo się później i dzieje się nadal jest, tak sądzę, wyrazem niezadowolenia z wyboru mnie na stanowisko Starosty Kaliskiego. Tak się zdarza. Jest mi przykro, że właśnie tym razem tak się stało. Mam nadzieję, że uda się to wyjaśnić i pracować razem dla dobra Powiatu Kaliskiego. Deklaruję współpracę na stanowisku Starosty Kaliskiego ze wszystkimi Radnymi Powiatu, reprezentującymi wszystkie komitety wyborcze i wszystkich mieszkańców naszej Ziemi Kaliskiej. Pełniąc funkcję Radnego jesteśmy przede wszystkim samorządowcami i obiecuję, że zawsze będę o tym pamiętał.

Jan Adam Kłysz, starosta kaliski

Przerwane posiedzenie rady zostanie wznowione w środę 5 czerwca. Ma być tego dnia uzupełniony skład zarządu powiatu. Już dziś można przewidywać, ze emocji nie zabraknie!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze