Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
baner_GM

Koalicja Obywatelska zmienia listy

Koalicja Obywatelska zarejestrowała kandydatów do Rady Miasta w miejskiej komisji wyborczej. Listy różnią się nieco od pierwotnie ogłoszonych.

Koalicja Obywatelska była pierwszym komitetem, który ogłosił pełny skład list, już ponad dwa tygodnie temu. Wtedy jednak ogłoszenie zakończyło się małym falstartem https://latarnikkaliski.pl/zamieszanie-na-listach-kaliskiej-koalicji-obywatelskiej. Dwoje ogłoszonych wtedy kandydatów Mariusz Drzewiecki i Agnieszka Świderska publicznie odcięło się od swojej obecności na liście. Roszad jest jednak więcej, choć liderzy list pozostali niezmienni. Głos w sprawie całej sytuacji, w rozmowie z naszym portalem, zabrał Mariusz Drzewiecki.

Jak pokazuje ostatnia prezentacja innej formacji politycznej można to zrobić transparentnie i „z uśmiechem na ustach” Bez jedności, współpracy i gry do jednej bramki nie bedzie dobrej energii. Z 6 zapowiadanych Przewodniczących Rad Osiedlowych na listach zostało 3. Szkoda bo uważam że w tych wyborach był świetny polityczny timing na stworzenie bardzo mocnej i energetycznej ekipy, która przy wzajemnym wsparciu mógłby osiągnąć jeszcze lepszy wynik.

skomentował Mariusz Drzewiecki

Poseł Mariusz Witczak uznał, że po zmianach listy zostały wzmocnione, sprawę niedoszłych kandydatów uznaje za historię lecz ocenia on, że osoby kontestujące układ list swoją postawą nie zdały egzaminu z pracy drużynowej. Przekonywał również, że proces układania list przebiegał w sposób transparentny i demokratyczny.

Aktualne listy wyborczej kształtują się następująco:

Okręg 1

1. Piotr Łuszczykiewicz
2. Hanna Sowinska
3. Sławomir Matczak
4. Łukasz Wielicki
5. Łukasz Myszko
6. Agnieszka Wdowczyk
7. Małgorzata Meszczyńska
8. Kamila Józefia

Z list zniknęła Aneta Szczepanowska oraz Hila Marcinkowska. W ich miejsce pojawił się Łukasz Wielicki oraz Małgorzata Meszczyńska, Meszczyńska jest także koordynatorką kampanii prezydenckiej Piotra Łuszczykiewicza.

Okręg 2

1. Sławomir Chrzanowski
2. Anita Kaczorowska
3. Tomasz Wysogląd
4. Anna Kozanecka
5. Mirosław Skowroński
6. Joanna Kmieć
7. Ewelina Mykytyn

Wyborcy nie będą mogli oddać głosu na Jakuba Kubiaka oraz Katarzynę Urbaniak. Na liście pojawił się za to muzyk Mirosław Skowroński oraz Joanna Kmieć.

Okręg nr 3

1. Radosław Kołaciński
2. Magdalena Sekura-Nowicka
3. Tomasz Wasiak
4. Małgorzata Tomankiewicz
5. Natalia Iwanow
6. Izabela Jaśkiewicz-Piotrowska
7. Jerzy Szukalski
8. Stępniewski Grzegorz

W okręgu 3 Macieja Michalskiego i Mariusza Drzewieckiego zastąpiła nauczycielka Natalia Iwanow i Jerzy Szukalski. Jerzy Szukalski reprezentuje Stowarzyszenia Promocji Sztuki „Łyżka mleka”, był on także inicjatorem protestów przeciwko usunięcia klombu z Głównego Rynku.

Okręg nr 4

1. Dariusz Grodziński
2. Marcin Małecki
3. Violetta Urban
4. Maciej Całka
5. Barbara Zientek
6. Mariusz Witczak
7. Malwina Radkiewicz
8. Artur Dembny

W ostatnim okręgu Violetta Urban (wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7, obecna na konferencji) oraz Malwina Radkiewicz zastąpiły Agnieszkę Świderską oraz Kingę Pietrzak.

Poza przedstawieniem skorygowany list obecni na konferencji prasowej poseł Mariusz Witczak oraz radny Sławomir Chrzanowski zapowiedzieli także oddolną akcję swoich sympatyków, wymierzoną w środowiska prezydenta Krystiana Kinastowskiego. W tym celu politycy Koalicji Obywatelskiej wykreowali tzw. piątkę Kinastowskiego, w której to zarzucają prezydentowi cichą koalicję z PiS, zatrudnianie działaczy PiS w spółkach miejskich, brak uchwalenia miejskiego programu in-vitro, brak zdecydowanej reakcji na spalenie statutu kaliskiego w 2021 roku oraz współpracę z osobami związanymi z Konfederacją.

Tego samego dnia odbyła się również konferencja Piotra Łuszczykiewicza, kandydata Koalicji Obywatelskiej z posłanką Karoliną Pawliczak i kandydatkami Koalicji Obywatelskiej do samorządu różnych szczebli. Kandydat KO obiecał podczas niej powołanie, wzorem Częstochowy, pełnomocnika ds. równych szans, mającego dbać o równe płace na tożsamych stanowiskach, o parytet kobiet w urzędach oraz monitorować czy nie występuję niedobór kobiet na stanowiskach kierowniczych w administracji bądź spółkach miejskich. Obiecano także powstanie Skweru Praw Kobiet w Kaliszu.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Ja23

Pan poseł chyba w innej bajce…😁 W Kaliszu nadal w opozycji, może ktoś z centrali weźmie się za układy i towarzystwo wzajemnych relacji

Najnowsze