baner_AK
reklama-SWWS

Kolizja przy placu Kilińskiego

Dnia 24 listopada br. o godzinie 10:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu przy Placu Kilińskiego w Kaliszu. W akcji trwającej około pół godziny udział wzięło 8 strażaków w sile 2 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kaliszu.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia przez zastępy PSP, okazało się, że faktycznie doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu przy Placu Kilińskiego. W zdarzeniu brały udział 4 osoby, wszystkie opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem Straży Pożarnej, nie uskarżały się na żadne dolegliwości, nie wymagały pomocy medycznej.
Działania przybyłych na miejsce zdarzenia Strażaków w pierwszej kolejności sprowadzały się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Następnie Strażacy zepchnęli pojazdy na pobocze w bezpieczne miejsce, tak by nie przeszkadzały w normalnym ruchu oraz odłączyli akumulatory w obu pojazdach. Jednocześnie upewniono się, czy osoby biorące udział w zdarzeniu nie wymagają pomocy medycznej – nie było konieczności udzielania KPP. Dalsze działania polegały na uprzątnięciu terenu z pozostałości po kolizyjnych oraz zebraniu powstałej na jezdni plamy płynów pędnych przy użyciu sorbentu. Zagrożenie usunięto, przywrócono normalny ruch samochodowy oraz osobowy na skrzyżowaniu, przygotowano samochody do zabrania przez pomoc drogową. Działania zakończono.

Źródło: KM PSP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze