Konferencja Lewicy skupiona na kobietach

O godzinie 10.40 w biurze poselskim na ul. Legionów odbyła się konferencja prasowa pod przewodnictwem posłanki Karoliny Pawliczak. W trakcie spotkania poruszono kwestię ustawy nowej definicji gwałtu, sprawę bezpiecznego usuwania ciąży oraz projektu ustawy ratunkowej.

Za organizację konferencji odpowiedzialne były posłanki na Sejm RP – Karolina Pawliczak oraz Katarzyna Ueberhan, jak i koordynatorzy Wiosny w Kaliszu – Miłosz Kopica oraz Natalia Dolak. Podczas konferencji przedstawiciele Lewicy poruszyli temat kobiet oraz ich praw do bezpiecznego przerywania ciąży czy też projektu ustawy o nowej definicji gwałtu, który zakłada zwrócenie uwagi na problem terminowania napaści seksualnej oraz podwyższenie kary za taki czyn.

„Lewica zawsze stoi po stronie kobiet, ten rok z pewnością będzie rokiem kobiet […] Chcemy, żeby tylko tak oznaczało zgodę. Chcemy zmiany definicji gwałtu, gdzie gwałt będzie definiowała każda czynność seksualna z brakiem wyraźnej zgody drugiej strony” – mówi posłanka Karolina Ueberhan.

W kwestii bezpiecznego przerywania ciąży oraz ustawy ratunkowej, program Lewicy ma się opierać na bezpiecznym, darmowym i niekaralnym prawie kobiet do przerywania ciąży.

„Projekt obywatelski legalna aborcja bez kompromisu jest to projekt, którego głównym punktem jest zalegalizowanie aborcji do 12 tygodnia ciąży bez pytania kobiety ciężarnej o powód” – tłumaczy koordynatorka inicjatywy Natalia Dolak. Dodatkowo, w celu wsparcia inicjatywy tego projektu, na ulicach miasta czy też w biurach poselskich i wielu innych miejscach zbierane są podpisy.


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Józef

“Projekt obywatelski legalna aborcja bez kompromisu jest to projekt, którego głównym punktem jest zalegalizowanie aborcji do 12 tygodnia ciąży bez pytania kobiety ciężarnej o powód”. Może spytajmy samego dziecka o powód przerwania ciąży przez jego mamę? :/