Konferencja on-line w sprawie Rzemiosła

Spotkanie dotyczyło powołania przez Rząd RP programu Narodowy Inkubator Rzemiosła, pracami nad nową ustawą o rzemiośle, a także opublikowanym wcześniej na stronach Cechu "listem otwartym" w sprawie problemów kształcenia dualnego i zawodowego.

W poniedziałek, 12 lipca odbyła się konferencja z udziałem Pani Olgi Semeniuk (Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii) oraz przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych w Kaliszu. Konferencja miała formę on-line, a zorganizowana została dzięki inicjatywie i z udziałem Posła na Sejm RP Jana Mosińskiego.
 
Pani Sekretarz zapoznała zebranych z planowanymi w najbliższym czasie projektami podjętymi na rzecz Rzemiosła oraz udzieliła odpowiedzi na pytania nurtujące kaliskich rzemieślników. Uwagę skupiono także na nowej ustawie, która pod koniec wakacji ma ponownie trafić do konsultacji społecznych po stronie organizacji samorządu gospodarczego.
 
Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych przedstawił pomysł założenia własnego, lokalnego “Inkubatora rzemiosła w Kaliszu” a także portalu rzemioslo.kalisz.pl. To interesujące potkanie dało nadzieję na szybką realizację działań w celu polepszenia systemu kształcenia fachowców w systmie “uczeń – mistrz”, co da możliwość pozytywnego wpłynięcia na polską gospodarkę oraz branżę usług małych i średnich firm rzemieślniczych.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter