Koniec epoki TESCO przy Majkowskiej

Placówki sieci TESCO są sukcesywnie wygaszane w naszym kraju od 2020 roku. Jest to konsekwencja decyzji podjętej przez firmę o wycofaniu się z polskiego rynku. Teraz przyszedł również czas na market sieci przy ul. Majkowskiej w Kaliszu.

TESTO przy Majkowskiej znalazło się w gronie sześciu nowych wytypowanych marketów do likwidacji. Poza Kaliszem z mapy znikną także sklepy w Poznaniu, Lubinie, Tarnowskich Górach, Przemyślu czy Głogowie.

Sieć TESCO wraz z decyzją o zamknięciu się w Polsce, podjęła rozmowy z Salling Group, czyli właścicielem sklepów Netto. Na bazie ustaleń między firmami, Netto przejmie ponad 300 punktów należących wcześniej do brytyjskiej sieci handlowej. Pozostała część marketów zostanie zlikwidowana zupełnie.

W związku z procedurą wycofywania się i zamykania placówek w Polsce, planowane są kolejne zwolnienia pracowników. Jak informuje NSZZ Solidarność Tesco – 6 kwietnia otrzymało „Zawiadomienie Organizacji Związkowych o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych u pracodawcy”. Pracę ma stracić 287 osób na stanowiskach podstawowych i 29 na stanowiskach nadzorczych. Wspomniane zwolnienia mają się odbyć do końca lipca.

Źródło: NSZZ Solidarność Tesco/FB

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze