Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Koniec samowolki na parkingu przy PKP?

Centrum przesiadkowe znajdujące się przy dworcu PKP jest nieustannie „okupowane” przez klientów pobliskiej galerii handlowej. Z tego powodu osoby dojeżdżające do Kalisza mają problem ze znalezieniem wolnego miejsca. Radny Artur Kijewski ponownie zwrócił się do prezydenta Krystiana Kinastowskiego o przyjrzenie się sprawie.

Parking przy dworcu kolejowym w Kaliszu, a właściwie centrum przesiadkowe, przeznaczone jest dla osób przyjeżdżających do naszego miasta, chcących zostawić swój pojazd, by skorzystać z innego środka transportu. Korzystać mają z niego także podróżni wyruszający w dalszą drogę z dworca PKP lub PKS. W rzeczywistości jednak rzadko ma on szansę spełnić swoją rolę, bowiem wolne miejsca prędko zajmowane są przez osoby wybierające się na zakupy do galerii handlowej.

12 października Artur Kijewski złożył interpelację dotyczącą parkingu przy dworcu, co istotne – to już kolejna interpelacja radnego w tej sprawie. W marcu zeszłego roku, prezydent Krystian Kinastowski poinformował, iż zostały podjęte kroki do umieszczenia tam parkomatu, który będzie umożliwiał pobranie biletu z wydrukowanym na nim czasem rozpoczęcia i zakończenia parkowania. Dodał, że rozwiązanie to umożliwi egzekwowanie nowych zasad przez odpowiednie służby, takie jak Straż Miejska Kalisza. 
Przypominamy – KLIK.

– W ubiegłym roku interpelowałem ws. parkingów przy dworcu PKP. Niestety z informacji uzyskanych od mieszkańców oraz publikowanych przez lokalne media wynika, że kierowcy (głównie korzystający z pobliskiej galerii handlowej) nadal nie przestrzegają zasad i zostawiają swoje pojazdy na parkingach z ograniczonym czasem postoju, służących obsłudze korzystających z dworca PKP. Mam tu na myśli głównie ten z czasem postoju do 20 minut, ale i tzw. parking kiss&ride, gdzie można podwieźć kogoś, pożegnać się i odjechać, z czasem postoju do 1 minuty
– czytamy w interpelacji radnego.

Kijewski zwrócił się z prośbą o zintensyfikowanie działań, związanych z umieszczeniem na przedmiotowym parkingu urządzenia typu parkomat, który miałby umożliwić pobranie przez kierowcę biletu z wydrukowanym czasem rozpoczęcia i zakończenia parkowania. – Dzięki temu, właściwe służby (m.in. Straż Miejska) mogłyby szybko i skutecznie kontrolować parkingi w tym miejscu – zaznaczył.

Prezydent Krystian Kinastowski w odpowiedzi na interpelację, napisał:
Informuję, że powyższa sprawa została przekazana do rozpatrzenia przez Zespół ds. organizacji ruchu, działający jako ciało opiniodawcze przy Prezydencie Miasta Kalisza i składający się z przedstawicieli Zarządu Dróg Miejskich, Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej Kalisza.

Prezydent poinformował radnego, że po zajęciu stanowiska przez Zespół ds. organizacji ruchu udzielona zostanie mu odpowiedź. Zaznaczył również, że w ubiegłym roku umieszczono nowe oznakowania przy centrum przesiadkowym: – Umieszczone zostało nowe oznakowanie pionowe i poziome, które jednoznacznie określa dopuszczalny czas postoju oraz umożliwia stosownym służbom jego egzekwowanie.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze