Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Konkurs „Wolność bez nałogów” rozstrzygnięty

Podsumowano XXIII edycję konkursu „Wolność bez nałogów”. Od samego początku projekt ten współtworzą Młodzieżowy Dom Kultury i Miasto Kalisz, którym od wielu już lat partnerują Galeria SZATNIA MDK oraz Komenda Miejska Policji w Kaliszu. W tegorocznej edycji przyznano 15 nagród, w tym pierwszą nagrodę oraz dwie drugie nagrody ex aequo i dodatkowo 26 wyróżnień.

Profilaktyka uzależnień oraz promowanie zdrowego stylu życia, to tematyka realizowana przez wiele instytucji i podmiotów na terenie naszego miasta. W działania te aktywnie zaangażowani są również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Jednym z takich przedsięwzięć jest konkurs pod hasłem „Wolność bez nałogów”. Projekt ten adresowany jest do dzieci i młodzieży młodzieży ze szkół podstawowych oraz średnich, a także wychowanków placówek oświatowo–wychowawczych, kulturalnych, świetlic socjoterapeutycznych i warsztatów zajęciowych.

W tegorocznej, XXIII edycji konkursu tradycyjnie zachęcano dzieci do wykonania prac promujących zdrowy styl życia, a młodzież do wykonania plakatów zachęcających do zachowań wolnych od uzależnień – tych tradycyjnych od tytoniu, alkoholu, narkotyków, ale także behawioralnych: od internetu, zakupów, gier komputerowych, hazardu, urządzeń elektronicznych czy wreszcie od mediów społecznościowych.

Wszystkie nadesłane prace wykonane były z dużą starannością i zaangażowaniem. Jury konkursowe miało duży problem z wyłonieniem laureatów, ze względu na wysoki poziom przygotowanych plakatów. Ostatecznie przyznano 15 nagród, w tym pierwszą nagrodę oraz dwie drugie nagrody ex aequo i dodatkowo 26 wyróżnień. Nagrodzono osoby, które najciekawiej połączyły w swoich pracach walory artystyczne i estetyczne z wartościami merytorycznymi i edukacyjnymi. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie, zorganizowanej w Galerii „Szatnia” MDK.

Pamiątkowe dyplomy i upominki podczas wernisażu laureatom wręczyli: Janusz Sibiński – Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM Kalisza, Beata Paszak – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, st. asp. Marlena Potasińska oraz mł. asp. Agnieszka Olejnik–Mucha reprezentujące Wydział Prewencji i Profilaktyki Społecznej KMP w Kaliszu.

Organizatorzy podczas wręczania nagród podziękowali także nauczycielom – opiekunom artystycznym laureatów za ich zaangażowanie w działalność profilaktyczną i promocję zdrowego stylu życia.

MDK zaprasza do zwiedzania wystawy, indywidualnie i grupowo, do końca lutego w godzinach pracy placówki ( 8.00 – 20.00). Prezentowane prace (41 obrazów) to połączenie wartości artystycznych i estetycznych z celami merytorycznymi i edukacyjnymi.

źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze