Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Koronawirus. Zmiany zasad izolacji i kwarantanny

Siedmiodniowa kwarantanna i powrót nauki stacjonarnej. To największe zmiany jakie podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski.

„May tak naprawdę do czynienia z początkiem końca pandemii. Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje o znoszeniu restrykcji”

– powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski

Od 15 lutego wejdą zmiany w funkcjonowaniu izolacji. Ulega ona skróceniu z dziesięciu do siedmiu dni. Kwarantanna dla współdomowników będzie naliczana wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny. Sama kwarantanna oraz izolacje będą także liczone równolegle. 

W przypadku współdomowników, żeby zwolnić się z kwarantanny w przypadku osób zaszczepionych, trzeba wykonać test. 

Zlikwidowana zostanie także kwarantanna z kontaktu. 10 lutego zacznie się wysyłanie sms-ów informujących o zdejmowaniu takich osób z kwarantanny. 

Już od najbliższego piątku zniesiona będzie kwarantanna przyjazdowa dla podróżujących z krajów Schengen. Dla pozostałych skróci się ona do siedmiu dni. 

Duże zmiany także w edukacji. Przyspieszony będzie powrót do zajęć stacjonarnych w klasach V-VIII oraz w szkołach ponadpodstawowych. Ma to nastąpić od 21 lutego. 

Źródło: PAP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze