Kryształowe Gwiazdy dla policjantów z Kalisza

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się symboliczna uroczystość wręczenia Kryształowych Gwiazd policjantom, którzy w minionym roku z narażeniem własnego życia, w służbie lub poza nią, ratowali życie innych. Choć z uwagi na sytuację pandemiczną nadinsp. Piotr Mąka spotkał się tylko z kilkoma funkcjonariuszami, to tego roku do grona laureatów dołączyło kolejnych pięćdziesięciu mundurowych – również z Kalisza.

Od 2004 roku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu razem z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego  wyróżnia Kryształową Gwiazdą policjantów – bohaterów.  To szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są dla każdego policjanta słowa roty ślubowania. Ta prestiżowa nagroda, wręczana  policjantom z Wielkopolski, jest wyrazem uznania dla tych funkcjonariuszy, którzy w trakcie codziennej służby lub poza nią, często narażając siebie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę losu drugiego człowieka.

Co roku przybywa kilkudziesięciu laureatów. Tak duża liczba wyróżnionych pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się  skromna, symboliczna uroczystość wręczenia tych wyjątkowych wyróżnień. Z uwagi na panującą w kraju sytuację pandemiczną i obowiązujące zasady reżimu sanitarnego, uczestniczyło w niej tylko kilku funkcjonariuszy. Wszyscy pozostali laureaci odbiorą Kryształowe Gwiazdy z rąk  przełożonych w swoich macierzystych jednostkach Policji.

Podczas spotkania Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka pogratulował wyróżnionym bohaterskiej postawy i odwagi oraz podziękował za ofiarnie pełnioną służbę na rzecz mieszkańców całego województwa. Gratulacje i podziękowania wyróżnionym złożył także p.o. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadkom. Mariusz Wiśniewski oraz  szef policyjnego związku zawodowego w Wielkopolsce podinsp. Andrzej Szary.

Tegoroczne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk 50. policjantów i policjantek. Spośród tego grona czterech policjantów otrzymało „Kryształowe Gwiazdy ze wstęgą”, co świadczy o tym, że uratowali ludzkie życie już po raz kolejny. W gronie wyróżnionych znaleźli się także funkcjonariusze z naszego miasta, którzy m.in. pełniąc służbę w jednej z cel zauważyli leżącego, nieprzytomnego mężczyznę – udało się mu pomóc i przywrócić funkcje życiowe czy podczas policyjnego patrolu wyciągnęli nieprzytomnego mężczyznę z samochodu i w podobny sposób uratowali życie.

Źródło: KWP
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze