Kuchnia wielokulturowa w Domu Sąsiedzkim

W najbliższą niedzielę od godziny 10:00 w Domu Sąsiedzkim odbędzie się wydarzenie, podczas którego będzie można skosztować wielokulturowej kuchni. Motywem przewodnim spotkania jest "Przez żołądek do serca".

Wspólne gotowanie to kolejne wydarzenie w ramach projektu Rozmówki Kaliskie, które jest realizowane wraz ze stowarzyszeniem Lepszy Świat z Poznania. Kaliszanki i kaliszanie są tym razem zamiast pikniku zaproszeni na spotkanie z kuchnią wielokulturową w Domu Sąsiedzkim. Będzie możliwość spróbowania nieznanych wcześniej dań, ale przede wszystkim wspólnego ich gotowania. Zaproszeni goście zaprezentują dania z kuchni kaukaskiej, żydowskiej czy gruzińskiej. W trakcie wydarzenia będzie też możliwość wzięcia udziału w wymianie domowych przetworów i przepisów, bo nic nie łączy ludzi tak dobrze jak wspólne jedzenie, jak to mówią przez żołądek do serca. 

Oprócz tego organizatorzy obiecują miłą i otwartą przestrzeń do rozmowy czy wymiany doświadczeń. W czasie gdy potrawy będą się piec i gotować, będzie można usiąść, aby stworzyć Przyjazną Mapę Kalisza, czyli zbiór miejsc, w których często przebywają mieszkańcy lub które darzą szczególną sympatią.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter