Lawinowy wzrost zgłoszeń na wymazy w szpitalu

W kaliskim Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im.Ludwika Perzyny trwają szczepienia przeciw koronawirusowi, a jednocześnie pobierane są wymazy na obecność wirusa. Według informacji szpital stara się wyjść naprzeciw wyzwaniu zwiększonej liczby zgłoszeń, a jednocześnie zachować odpowiednie procedury bezpieczeństwa. Część pacjentów jednak z niezadowoleniem przyjmuje rosnące kolejki na świeżym powietrzu.

Na oficjalnym profilu kaliskiej lecznicy w mediach społecznościowych została opublikowana informacja, że szpital stara się bezpiecznie i sprawnie obsłużyć wszystkich pacjentów. Wzrosty zachorowań idące ślad za tzw. „trzecią falą” sprawiają jednak, że liczba osób do pobrania wymazów znacząco się powiększa. Dedykowana infolinia stała się wyjątkowo gorąca, a zdarzają się przypadki, że część osób pojawia się bez zapowiedzi, co według przekazanego komunikatu – dodatkowo powiększa kolejki. Obsługujący telefon funkcjonariusze WOT starają się sprawnie odpowiadać, ale szpital zabiega i planuje wprowadzenie kolejnej linii telefonicznej, a przedstawiciele jednocześnie zachęcają do kontaktu mailowego – napierala.testy@szpital.kalisz.pl. Rozwiązaniem ma być także wydłużenie czasu funkcjonowania punktu, „wymazowego”. Jednym z zarzutów wobec pracowników szpitala jest również fakt, że oczekiwanie odbywa się poza budynkiem:
 
„Spotykamy się z krytyką, że na wymaz oczekuje się <pod chmurką> – mamy nadzieję, że zmieni się to niebawem – nadal czekamy na zapowiadane przez Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, pawilony namiotowe, w których ma być zlokalizowana zarówno poczekalnia, jak i wielostanowiskowy punkt pobrań. Tymczasem jednak kolejka na świeżym powietrzu w maseczce i odpowiednim dystansie pomiędzy osobami zapewnia większe bezpieczeństwo, niż tłoczenie oczekujących w jakichkolwiek pomieszczeniach. Co więcej – aby zapewnić realizacje świadczeń medycznych dla naszych pacjentów, nie możemy osób potencjalnie zakażonych, wpuszczać na szpitalne korytarze, ryzykując powstanie ogniska COVID-19 w placówce.
 
Kaliskie służby medyczne apelują by na umówione „wizyty” przychodzić punktualnie – nie później i nie szybciej. W ten sposób, łącznie z powyższymi poradami, kolejki mają pomniejszyć się na tyle ile to możliwe.

 

Źródło: Szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze