Lekcja prawidłowego gospodarowania odpadami dla najmłdoszych

Przedstawiciel Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” – Piotr Szyszkiewicz, gościł w Przedszkolu im. Marii Konopnickiej w Kaliszu. Na zaproszenie Dyrekcji oraz wychowawcy – Marii Dobosz, Szyszkiewicz przeprowadził lekcję edukacyjną w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami.

Ze względu na wspaniałą pogodę, spotkanie odbyło się na terenie przedszkolnego placu zabaw. Uczestniczyły w nim cztery grupy przedszkolaków wraz z opiekunami. Na początku dzieci wysłuchały prezentacji, z której dowiedziały się m.in. jak prawidłowo segregować śmieci oraz jak działa Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”. Następnie przedszkolaki mogły sprawdzić swoją wiedzę w ćwiczeniach praktycznych segregacji odpadów na specjalnie przygotowanych planszach z rysunkami koszy. Na zakończenie każdy z uczestników lekcji otrzymał materiały edukacyjne oraz drobne gadżety. Wielką niespodzianką dla wszystkich była obecność maskotki Łosia Czystosia. Wśród okrzyków radości każdy miał okazję zrobić sobie zdjęcie z Łosiem. 

Źródło: ZUOK „Orli Staw”

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze