Lisków dba o zabytki

Gmina Lisków złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach konkursu na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. Miałyby się one odbywać przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych lub znajdujących się na terenie województwa wielkopolskiego w tym roku.

Złożony wniosek dotyczy obecnej Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Liskowie, znajdującej się w budynku po dawnej Szkole Rolniczo – Hodowlanej oraz Gimnazjum. Zadanie obejmuje wymianę obróbek – membrany koszowej, pasa nadrynnowego, uzupełnienie obróbek blacharskich murów ogniowych, koszów i okapów, wymianę rynien i rur spustowych oraz kolców wzdłuż połaci dachu w ramach bieżącej konserwacji. Zaplanowane prace konserwacyjne mają pozwolić utrzymać obiekt w odpowiednim stanie technicznym i użytkowym oraz poprawić estetykę budynku. Obecnie rynny i rury spustowe są zniszczone poprzez działanie warunków atmosferycznych oraz liczne ptactwo. Realizacja zadania pozwoli zachować substancję zabytkową budynku oraz jego wygląd zewnętrzny. Wnioskowana wysokość dotacji to 23.864,99 zł, wkład własny Gminy Lisków to 10.721,96 zł. Łączna wartość projektu to 34.586,95 zł.


Fot.: Wikipedia

Źródło: Gmina Lisków

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter