baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Majówka w Kaliszu – słodko, sportowo i kulturalnie

Majówka w Kaliszu? Planujesz spędzić długi weekend majowy w mieście, ale nie wiesz jak? Czeka na Ciebie wiele atrakcji! Będzie słodko, sportowo, kulturalnie i nie tylko.

Majówka w Kaliszu na słodko? Festiwal Czekolady i Słodkości nie może Cię ominąć!

majówka w Kaliszu

Festiwal Czekolady i Słodkości zawita do Kalisza już jutro – 28 kwietnia i potrwa aż trzy dni!
Przy Baszcie Dorotce w Parku Miejskim będzie można degustować przepyszne, oryginalne, ale i te mniej tradycyjne czekolady, praliny i słodycze! Na miłośników słodkich chwil będą czekać także stoiska pełne niesamowitych smaków, kształtów i kolorów w czekoladowych odsłonach. Do festiwalowej codzienności należeć będą też dziecięce warsztaty czekoladowe i cukiernicze, a nawet otwarte dla szerokiej publiczności pokazy cukierniczych mistrzów.

Szczegółowe informacje oraz godziny trwania festiwalu

Rozpoczęcie sezonu turystycznego w Centrum Baśni i Legend

majówka w Kaliszu

Ponadto w piątek, 28 kwietnia oficjalnie rozpocznie się sezon turystyczny w Centrum Baśni i Legend obok Baszty Dorotki. Obiekt będzie można zwiedzać w godzinach 12.00 – 18.00. W sobotę i niedzielę, 29 i 30 kwietnia centrum będzie otwarte od 10.00 do 17.00. W sezonie letnim (od maja do końca września) ekspozycja multimedialna w budynku ratusza, jak również baszta, będą dostępne dla zwiedzających w następujących godzinach:

 • wtorek – czwartek, 10.00 – 16.00,
 • piątek, 10.00 – 18.00,
 • sobota – niedziela, 10.00 – 17.00,
 • poniedziałek – nieczynne (należy pamiętać o tym, że wejścia są wyłącznie o pełnej godzinie, ostatnie na godzinę przed zamknięciem).

Majówka w Kaliszu na zdrowo

29 kwietnia od godz. 10.00 do 14.00 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Cegielnianej 6 odbędzie się „Biała Sobota” organizowana przez Miasto Kalisz. Mieszkańcy Kalisza w ramach „Białej Soboty” będą mogli skorzystać z bezpłatnych:

 • badań cukru we krwi,
 • badań ciśnienia,
 • badań cholesterolu,
 • badań trójglicerydów,
 • badań słuchu,
 • badań osteoporozy,
 • światłoterapii bioptron,
 • nauki samobadania piersi,
 • konsultacji dietetycznych wraz z analizą składu ciała.

Majówka w Kaliszu na sportowo? KKS Kalisz zmierzy się z Wisłą Puławy

29 kwietnia Kaliszu KKS zmierzy się z Wisłą Puławy na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej. Mecz w ramach 29. kolejki eWinner 2. ligi rozpocznie się o 17:00.

Cennik:

 • bilet normalny: 20 zł (w dniu meczu 25zł),
 • bilet ulgowy: 10 zł (w dniu meczu 15zł),
 • VIP: 100 zł.

Obchody Święta Flagi Państwowej

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskiego święta, wprowadzonego na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Z uwagi na ten dzień, na wszystkich budynkach Urzędu Miasta Kalisza zostaną wywieszone flagi państwowe. Punktualnie o godz. 12.00 z kaliskiego ratusza wybrzmi również hymn państwowy.

Ponadto w Parku Przyjaźni (od strony kortów) w godz. od 10.00 do 14.00 Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Kalisz organizuje festyn dla dzieci, w czasie którego przewidziane są gry i zabawy z animatorami. Najmłodsi będą mogli dodatkowo wziąć udział w kartoniadzie, czyli układaniu flagi biało-czerwonej.

Spędź majówkę z KLA

Na terenie zajezdni przy ul. Wrocławskiej najmłodsi także będą mogli wziąć udział we wspólnych zabawach i szaleć na dmuchanym zamku. Na krótką przejażdżkę zabierze kaliszan natomiast czerwony zabytkowy SAN, którym pojedziemy ulicami: Wrocławska – Górnośląska – Szlak Bursztynowy – Dworcowa – Miast Partnerskich i wrócimy na teren zajezdni.

Na stanowiskach w autobusach w dniu otwartym KLA będzie można m.in. poznać szczegóły nowego rozkładu jazdy, a także programu „Kaliska Karta Mieszkańca”, który oprócz szeregu zniżek zapewnia bezpłatne przejazdy kaliską komunikacją miejską.

Podczas wydarzenia dostępna będzie również Fotobudka 360. Nie zabraknie też ulubionych dziecięcych słodkości oraz autobusowych gadżetów. Dzień otwarty Kaliskich Linii Autobusowych będzie odbywał się w godz. 10.00 – 14.00.

232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3. maja

3 maja obchodzimy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miejskie uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 w kaliskiej katedrze przy ul. Kanonickiej, a program artystyczny pt.: „Wiwat 3 Maja!” zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu im. Konstytucji 3 Maja pod kierunkiem nauczycielek: Anny Sarnowskiej, Danuty Wejman oraz Małgorzaty Serockiej. O godz. 12.30 odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny celebrowana przez biskupa Damiana Bryla, na której obecne będą władze miasta, zaproszone delegacje kaliskich stowarzyszeń, organizacji społecznych, kombatanckich, poczty sztandarowe szkół i instytucji. O godz. 13.30 nastąpi przemarsz na zakończenie na dziedziniec katedralny, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent, a przed tablicami pamiątkowymi złożone zostaną wiązanki kwiatów i znicze pamięci. W uroczystościach weźmie udział asysta honorowa 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza. Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Dęta Kalisz-Dobrzec.

Trzeciomajówka w Parku Miejskim

Na polanie przy rzeźbie „Spoczywającej” odbędzie się 3. maja piknik dla wszystkich mieszkańców. W harmonogramie przewidziano liczne atrakcje dla dzieci, a także wspólnego grilla. Ponadto na najmłodszych czekać będą uwielbiane dmuchane zjeżdżalnie, a do wspólnej zabawy zaproszą animatorzy. Dodatkowo o aktywność sportową dzieci zadbają trenerzy i piłkarze KKS-u Kalisz. Członkowie Kalisia Nordic Team – Kalisz zaprezentują również podczas pikniku prawidłową technikę chodzenia z kijkami.

Kolejnym elementem Trzeciomajówki będzie targ przy Baszcie „Dorotce”, gdzie wystawcy z Kalisza i regionu zaprezentują swoje wyroby. Pojawią się rośliny, miody, świece sojowe oraz rękodzieło. W programie jest także darmowe zwiedzanie Baszty „Dorotki” – Centrum Baśni i Legend oraz Lokacji Miasta.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze