Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Marlena Maląg popiera pomysł na stworzenie Uniwersytetu Kaliskiego

Wsparcie działań, związanych z utworzeniem Uniwersytetu Kaliskiego, zadeklarowała Marlena Maląg – minister rodziny i polityki społecznej, podczas poniedziałkowego spotkania z profesorem Andrzejem Wojtyłą, rektorem Akademii Kaliskiej.

Minister Marlena Maląg kieruje resortem rodziny, ale jest również posłanką na Sejm RP z Ostrowa Wielkopolskiego. W poniedziałek w rektoracie Akademii Kaliskiej spotkała się z władzami uczelni. „Gdy dotarły do mnie informacje o planach utworzenia Uniwersytetu Kaliskiego, niezmiernie się ucieszyłam. Uważam, że silna uczelnia uniwersytecka, to szansa dla całego regionu kalisko – ostrowskiego. Dlatego w pełni popieram tę inicjatywę.” Maląg miała również chwalić lokalne samorządy, które podejmują uchwały intencyjne w tej sprawie. „Pani minister wspierała naszą uczelnię podczas Światowej Konferencji Zdrowia Rodziny i zawsze możemy liczyć na jej życzliwość. Podczas poniedziałkowego spotkania znaleźliśmy kolejne obszary współpracy i jestem przekonany, że będzie ona owocna i efektywna – dodał prof. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej.

Źródło: AK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze