Miliony z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Ponad 25 milionów złotych otrzymają gminy powiatu kaliskiego oraz Miasto Kalisz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki te przeznaczone są na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych.

Tak duże wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego jest możliwe dzięki solidarnemu finansowaniu Funduszu zarówno przez budżet państwa, jak i państwowe osoby prawne i jednoosobowe spółki Skarbu Państwa. W ten sposób powstało narzędzie o niespotykanej dotychczas skali, pozwalające szczególnie na pomoc mniej zamożnym samorządom w rozwoju ich infrastruktury transportowej i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

„Dzięki tym funduszom będziemy mogli zrealizować budowę połączenia ul. Szerokiej z ul. Łódzką w Kaliszu na odcinku od ul. Łódzkiej do ul. Źwirki i Wigury czy też przebudowę dróg gminnych w miejscowościach takich jak: Szałe, Roźdzały, Kobierno, Korzekwin Popów, Kościelec” – informuje Jan Dziedziczak. „Z kolei gmina Blizanów z pozyskanych środków będzie mogła przeprowadzić przebudowę dróg w miejscowości Piotrów – Pruszków – Zagorzyn oraz Blizanów Drugi – Piątek Mały.”

Pełna lista dofinansowanych inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg:

  • Remont ul. Rajskowskiej w Kaliszu wraz z remontem mostu na rzece Swędrni w ciągu ul. Rajskowskiej
  • Przebudowa drogi powiatowej nr 4598P na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 4342P w m. Blizanów Drugi do skrzyżowania z drogą krajową nr 25 w m. Piątek Mały
  • Przebudowa dróg w miejscowości Szałe ul. Różana, Jagodowa, Zielona, Wiśniowa, Brzoskwiniowa
  • Budowa połączenia ul. Szerokiej z ul. Łódzką w Kaliszu – Etap I – odcinek od ul. Łódzkiej do ul. Żwirki i Wigury
  • Przebudowa drogi gminnej nr 674160P Piotrów – Pruszków – Zagorzyn
  • Przebudowa drogi gminnej nr 675500P Rożdżały – Kobierno
  • Przebudowa drogi gminnej nr 675714P Korzekwin – Popów
  • Przebudowa drogi gminnej na odcinku Kościelec – granica Gminy Mycielin / Gminy Ceków – Kolonia


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze