baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Minister Marlena Maląg odwiedziła Klub Senior+

Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej wraz z prezydentem Krystianem Kinastowskim odwiedzili kaliszan korzystających z oferty Klubu Senior+. Klub powstał dzięki wsparciu finansowemu ministerstwa.

Z seniorami i pracownikami klubu spotkali się minister Marlena Maląg, posłowie Jan Mosiński, Tomasz Ławniczak, Anna Lis, dyrektor Biura Europoseł Andżeliki Możdżanowskiej oraz prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydent Mateusz Podsadny. „Miło było słyszeć, że integracja i ciekawe propozycje organizowanych tu zajęć pomagają seniorom pozostać aktywnymi, przełamują samotność, którą spotęgowała pandemia. To kolejne miejsce na mapie Kalisza, dedykowane osobom starszym” – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. Klub Senior+, który mieści się przy ulicy Granicznej 1, działa od 29 grudnia 2021 roku. Seniorzy maja do dyspozycji pokój wyposażony w meble, sprzęt RTV, rowerek stacjonarny, fotel masujący i laptopy oraz kuchnię.

Klub powstał w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i działa w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu. Został utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych. W klubie odbywają się zajęcia usprawniające pamięć, biblioterapia, arteterapia, muzykoterapia, zajęcia komputerowe, zajęcia ruchowe, warsztaty kulinarne oraz inne dostosowane do potrzeb seniorów. Zajęcia prowadzone są przez trzech wykwalifikowanych pracowników – instruktora terapii zajęciowej oraz pracowników socjalnych.

Pierwsze zajęcia międzypokoleniowe odbyły się w środę, 12 stycznia. Uczestniczyły w nich dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej „KARAN”. Z Klubu Senior + mogą korzystać osoby w wieku 60+, uczestnictwo jest bezpłatne. Seniorzy mogą wybierać zajęcia z oferty, która będzie przedstawiana na początku każdego miesiąca. W tej chwili do Klubu zapisało się 25 osób; zgodnie z wytycznymi zajęcia mogą odbywać się w grupach maksymalnie 12-osobowych. Klub działa od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:

Poniedziałek 11:30- 15:30
Wtorek 9:00 – 13:00
Środa 11:30- 15:30
Czwartek 9:00 – 13:00
Piątek 9:00 – 13:00

Deklaracja uczestnictwa, regulamin oraz inne dokumenty zostały umieszczone na stronie MOPS. Zapisy prowadzone są na miejscu oraz telefonicznie pod nr telefonu: 506 162 493. Utworzenie Klubu Senior+ kosztowało w sumie 70 600 zł, z czego środki pozyskane z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wyniosły 56 400 złotych, a wkład własny 14.200,00 zł.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze