Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

MOPS i PUP uruchamiają infolinie wsparcia dla obywateli Ukrainy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu uruchamia infolinię, pod którą można zgłosić potrzebę wsparcia ukraińskich obywateli, którzy przebywają w naszym mieście, a także zaproponować pomoc w zakresie zaoferowania noclegu, tłumaczenia i innym. Również Powiatowy Urząd pracy przygotował specjalny telefon, który ma pomóc w kontakcie obywateli Ukrainy z pracodawcami.

Aby zgłosić potrzebę wsparcia ukraińskich obywateli w formie noclegu, zapewnienia żywności lub środków higieny, należy dzwonić pod numer 506 161 888 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30). Pod ten numer powinny zgłaszać się również osoby, które gotowe są udzielić, w jakiejkolwiek formie, wsparcia obywatelom Ukrainy. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą prowadzić bazę osób potrzebujących oraz oferujących pomoc i kontaktować ich ze sobą.

Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu oferuje pomoc w zakresie kontaktowania obywateli Ukrainy z pracodawcami. Wszelkie informacje na ten temat udzielane są na miejscu w siedzibie urzędu przy ul. Staszica 47a. Obywatele Ukrainy poszukujący pracy oraz pracodawcy, którzy chcą zaoferować im miejsca pracy, mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie urzędu lub skorzystać z numeru telefonu: 668 33 90 70. Od jutra pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu będą dyżurować w godz. 7.30 – 19.00 – zarówno w siedzibie, jak i telefonicznie.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze