reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Na potrzeby Aglomeracji opracują plan adaptacji do zmian klimatu

Biuro Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska rozpoczęło pracę nad dokumentem strategicznym pn. „Plan adaptacji do zmian klimatu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”. W ramach tego przedsięwzięcia utworzono już narzędzie w postaci geoankiety „Mapuj Klimat”, z którego mogą korzystać mieszkańcy Aglomeracji.

Mieszkańcy na interaktywnej mapie swojego regionu zaznaczają parę miejsc i odpowiadają dlaczego zdecydowały się wskazać je, jako dobre bądź złe. TeRRIFICA, na której to platformie działa narzędzie „Mapuj Klimat” jest projektem, który skupia się na wysłuchaniu opinii różnych osób (nie tylko naukowców, ale również obywateli, polityków, przedsiębiorców czy nauczycieli…) i współtworzeniu kompetencji w zakresie tego światowego problemu. Zgromadzona wiedza zostanie wykorzystana do wypracowania „Planu adaptacji do zmian klimatu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”, co jest istotne z punktu widzenia planowania i realizacji polityki rozwoju obszaru Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Przedstawiciele władz miasta oraz powiatu zachęcają mieszkańców do skorzystania z narzędzia „Mapuj Klimat” i wspólne tworzenie regionu, który będzie przyjazny dla klimatu.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze