baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Naraził państwo na stratę blisko 100 tysięcy zł!

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli tytoń i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które były własnością 65-letni mężczyzny. Właściciel nielegalnych towarów odpowie za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 100 tys. złotych. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego daewoo 65-latka. W trakcie kontroli zauważyli na siedzeniu obok kierowcy opakowania z papierosami. Okazało się, że papierosy nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar był własnością siedzącego za kierownicą daewoo mieszkańca powiatu konińskiego. Łącznie zabezpieczono 230 opakowań papierosów rożnych marek.

Dodatkowo policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przeszukali miejsce zamieszkania 65 – latka. W trakcie czynności zabezpieczyli 5 worków z tytoniem, o łącznej wadze 100 kg.

Na podstawie wstępnych wyliczeń ustalono, że szacunkowa wartość strat, na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego – sięga kwoty blisko 100 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut z kodeksu karno-skarbowego, za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna.

Źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze