Nielegalna odzież na kaliskich targowiskach

Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dwóch mężczyzn w wieku 20 i 32 lat. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa własności przemysłowej, nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą systematycznie kontrolują punkty handlowe, w których mogą znajdować się nielegalne towary. Ostatnia z tego typu akcji miała miejsce 9 maja. Funkcjonariusze skontrolowali targowiska zlokalizowane na terenie Kalisza. Na jednym z nich zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 32 lat, którzy na swoim stoisku oferowali do sprzedaży odzież oznakowaną logotypami znanych, światowych marek. Przedstawiciel pokrzywdzonych producentów potwierdził, że odzież bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Podczas przeszukania stoiska policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 1000 sztuk różnego rodzaju elementów odzieży m. in. koszulek, spodni oraz bielizny. Towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich loga zostały użyte bezprawnie. Wstępna, szacunkowa wartość strat na rzecz tylko kilku z pokrzywdzonych podmiotów wyniosła blisko 80 tys. złotych.

Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z art. 305 Ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze