baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Wielki powrót Grzegorza Sapińskiego?

Wiele wskazuje na to, że prezydent Miasta Kalisza w latach 2014-2018 Grzegorz Sapiński wystartuje w wyborach do Senatu RP z własnego komitetu. Byłby to zatem siódmy spodziewany kandydat do Senatu z okręgu nr 96. Sam zainteresowany odmawia w tym momencie komentarza, lecz jak udało się dowiedzieć Latarnikowi Kaliskiemu, komitet jest bliski zebrania wymaganej liczby podpisów.

Grzegorz Sapiński, który w I turze wyborów na prezydenta Kalisza w 2018 roku zdobył nieco ponad 8% głosów, szykuje swój powrót do aktywnej polityki. Pierwszym krokiem ma być start w wyborach do Senatu RP – o ile ostatecznie uda mu się zebrać podpisy.

Grzegorz Sapiński swoją karierę polityczną rozpoczynał w Platformie Obywatelskiej. W 2006 i 2010 roku obejmował z list PO mandat radnego. Pełnił także funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej Kalisza. W 2014 roku jego drogi z PO się rozeszły i Sapiński został liderem Wspólnego Kalisza, który wraz z Prawem i Sprawiedliwością oraz Sojuszem Lewicy Demokratycznej współrządził Kaliszem w latach 2014-2018. Grzegorz Sapiński był wówczas prezydentem miasta. Pod koniec kadencji koalicja się rozpadła, a Sapiński bez powodzenia ubiegał się o reelekcję, zajmując szóstą lokatę.

Przewiduje się, że jeśli swoje kandydatury zarejestrują wszyscy chętni kandydaci, wówczas na liście będzie ich siedmioro. Dziś nieoczekiwanie zarejestrował się były poseł Samoobrony z okręgu konińskiego, pochodzący z Rychwała Zdzisław Jankowski. To postać bardzo ciekawa, o czym szerzej TUTAJ. Najpewniej do Senatu wystartują również: Janusz Pęcherz (obecny senator, Koalicja Obywatelska), Andrzej Wojtyła (poprzedni senator, Prawo i Sprawiedliwość), Arkadiusz Ratajczyk (Konfederacja), Urszula Janczar (Bezpartyjni Samorządowcy), Dawid Borowiak (kandydat niezależny). Oczywiście wszyscy z nich muszą zebrać podpisy, a niewykluczone, że do 6 września pojawi się jeszcze jakiś niespodziewany kandydat.

fot. z FB ówczesnego Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze