Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez kaliszanina

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Kalisza, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, kierujący mercedesem 38-latek, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia.

Wczoraj po godz. 16:00 oficer dyżurny kaliskiej komendy został powiadomiony o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego. W rejon zdarzenia, na ulicę Łódzką, został skierowany patrol z kaliskiej drogówki. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że mieli oni podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy mercedesa jadącego przed nimi. W związku z tym jeden ze świadków, postanowił interweniować. Kiedy kierujący mercedesem mężczyzna zatrzymał się na ul. Łódzkiej, kaliszanin podszedł do niego i zabrał mu kluczyki od auta. Drugi ze świadków powiadomił o sytuacji policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 38-letniego kierowcy mercedesa. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna siedzący za kierownicą auta był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.  Opisana wyżej sytuacja, to kolejny przykład, kiedy właściwa postawa świadków zdarzenia pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcy. Tego typu prawidłowe reakcje świadków, bez wątpienia wspierają dziania policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.


Źródło: KMP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter