baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Nietypowy prezent urodzinowy dla wójta Mariusza Chojnackiego

Tradycją w gminie Ceków-Kolonia jest organizacja dożynek gminnych w terminie zbliżonym do urodzin jej włodarza, Mariusza Chojnackiego. Tegoroczne dożynki powiatowo-gminne w Morawinie przypadły dokładnie w dzień 45. urodzin wójta, a mieszkańcy postanowili mu sprawić niecodzienny upominek…

Mieszkańcy gminy Ceków-Kolonia wykorzystali ten fakt i ich delegacja przekazała w darze… kosę stylizowaną na czasy powstania styczniowego! Nie od dziś wiadomo bowiem, że Mariusz Chojnacki, który urząd wójta sprawuje od 2014 roku, jest miłośnikiem historii, inicjatorem wielu wydarzeń o tematyce historycznej, o czym opowiadał w wywiadzie dla Latarnika Kaliskiego w styczniu 2022 r. Z kolei w tym roku organizowanych jest wiele wydarzeń nawiązujących do 160. rocznicy powstania styczniowego.

„Czyli 9 września mogę wystąpić?” – zażartował włodarz nawiązując do planowanej w jego gminie imprezy historycznej nawiązującej do powstania styczniowego. Następnie podziękował serdecznie mieszkańcom za prezent oraz radzie gminy za owocną współpracę. Jednocześnie wójt Mariusz Chojnacki zadeklarował, że będzie startował w zbliżających się wyborach samorządowych, aby trzecią kadencję pełnić ten urząd.

To nie pierwszy oryginalny upominek od mieszkańców dla wójta gminy Ceków-Kolonia. Pięć lat temu sprezentowali swojemu włodarzowi… szablę z okolicznościowym grawerem.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze