Nominacja generalska dla absolwenta kaliskiego liceum im. A. Asnyka

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka, kaliszanin, a jednocześnie Rektor-Komendant Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, Marcin Strzelec odebrał dzisiaj z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację na stopień generała Służby Więziennej. Na uroczystości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim podkreślono i doceniono ogromny udział Marcina Strzelca w budowaniu WSKiP. Uczelnia, podobnie jak i sam rektor, są mocno związane z naszym miastem - o czym można się przekonać w przeprowadzonym dla naszego portalu wywiadzie.

Marcin Strzelec ukończył wyższe studia magisterskie na Politechnice Łódzkiej o specjalizacji sieci i systemy informatyczne, studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie bezpieczeństwem w Collegium Humanum w Szkole Głównej Menedżerskiej oraz studia podyplomowe nadające kwalifikacje pedagogiczne w Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty w Kaliszu. W 2015 roku uzyskał na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej stopień naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika.

Pracę w Służbie Więziennej rozpoczął w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu 17 listopada 2003 roku, a służbę jako funkcjonariusz pełni od 1 czerwca 2004 roku. Od września 2015 do marca 2017 był zastępcą komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. W kwietniu 2017 roku był delegowany do pełnienia służby poza formacją i pracował na Wydziale do spraw Służby Więziennej Departamentu Wykonywania Orzeczeń i Probacji Ministerstwa Sprawiedliwości. W grudniu 2017r. został powołany na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. W okresie od maja 2018 r. do sierpnia 2020 r.  pełnił funkcję pełnomocnika Ministra Sprawiedliwości ds. opracowania rozwiązań organizacyjnych i koncepcji dalszego funkcjonowania Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.  Od 1 stycznia 2019 roku do dnia dzisiejszego – Rektor-Komendant Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie.

“Panie generalne Marcinie Strzelcu, wykonał pan pracę do tej pory niezwykle odpowiedzialną i niezwykle ważną, bym powiedział wręcz dziejową dla Służby Więziennej. Bynajmniej nie chodzi mi o czas, kiedy był Pan zastępcą dyrektora generalnego Służby Więziennej. Chodzi mi o ten czas, kiedy tworzył Pan Wyższą Szkołę Kryminologii i Penitencjarystyki. Szkołę, której teraz jest pan rektorem i komendantem. To wielkie zadanie kształcenia Służby Więziennej, dla Służby Więziennej i w zakresie wiedzy o więziennictwie, kryminologii. To zadanie niezwykle istotne.” – gratulował i dziękował Prezydent RP, Andrzej Duda.

Poza komendantem-rektorem WSKiP nominację generalską otrzymał również płk. Andrzej Leńczuk, zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, który służy już w więziennictwie ponad 25 lat i odpowiada bezpośrednio za bezpieczeństwo i ochronę zakładów karnych oraz działania penitencjarne.

 

Źródło: CZSW; Fot.: Kancelaria Prezydenta RP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Kaliska Straż Miejska z nowym komendantem – kto nim został?

7 grudnia 2021

Z końcem tego roku nastąpi zmiana na najwyższym stanowisku w...

czytaj więcej»

Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Brzezinach

6 grudnia 2021

Już po raz osiemnasty w świątecznej atmosferze spotkali się przedstawiciele...

czytaj więcej»

Kaliskie Linie Autobusowe ruszyły z mikołajkową akcją

6 grudnia 2021

Kaliski przewoźnik kolejny już raz przygotował dla swoich pasażerów mikołajkowe...

czytaj więcej»

NIK zdecydowała się zawitać do ratusza – powodem remont gabinetu prezydenta

6 grudnia 2021

Po kilku miesięcznej przerwie powraca temat remontu m.in. gabinetu prezydenta...

czytaj więcej»

Villa Calisia zamknięta dla interesantów

6 grudnia 2021

Dodaj tu swój tekst W związku z zarządzeniem Prezydenta Miasta...

czytaj więcej»

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowe auto

6 grudnia 2021

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowy samochód, który będzie...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter