baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Nowy rozkład jazdy KLA od 1 maja

Więcej połączeń, częstsze kursy i zmienione trasy, dostosowane do potrzeb mieszkańców, to najważniejsze zalety zmienionego rozkładu jazdy Kaliskich Linii Autobusowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Nowy rozkład jazdy zakłada objęcie komunikacją miejską osiedli dotychczas wykluczonych komunikacyjnie oraz zwiększenie liczby połączeń tam, gdzie było ich zbyt mało. Umożliwi dojazd do strefy gospodarczej, w której cały czas powstają nowe zakłady pracy i ułatwi przemieszczanie się pomiędzy najbardziej uczęszczanymi obszarami naszego miasta.

Bardzo istotną zmianą, wprowadzaną na prośbę mieszkańców, jest szybkie połączenie osiedla Dobrzec z Cmentarzem Komunalnym – wydłużenie w kierunku zachodnim trasy wybranych kursów linii 1 i 1A. Autobusy te pojadą od przystanku Wyszyńskiego Wojciechowskiego ulicami: Aliny Szapocznikow, Dobrzecką, Stanczukowskiego, Korczak i Poznańską – do pętli przy ul. Poznańskiej.

Zmienione zostaną trasy oraz numery linii autobusów obsługujących osiedle Sulisławice, ten rejon zyska połączenie z osiedlem Dobrzec przez ulicę Zachodnią.

Istotne zmiany zostaną wprowadzone również dla linii nr 5. Nowa trasa umożliwi połączenie z centrum przesiadkowym w pobliżu dworca kolejowego oraz z osiedlami Majków i Chmielnik. Znacznie zwiększy się również częstotliwość kursów.

Trasa linii 13 od obecnego przystanku Skłodowskiej-Curie Wojska Polskiego zostanie wydłużona al. Wojska Polskiego i ul. Inwestorską do nowej pętli przy ul. Rozwojowej.

Istotnie zmieniona zostanie trasa linii 22, która – zamiast na pętli Godebskiego – rozpoczynać się będzie na nowo wybudowanym przedłużeniu Szlaku Bursztynowego.

Pojawią się także nowe przystanki, między innymi przy: skrzyżowaniu ulic Parczewskiego i Babinej z ul. Wodną, ulicy Sukienniczej (pomiędzy ul. Kazimierzowską a Piekarską), ulicy Rozwojowej (na terenie inwestycyjnym), a także ulicy Serbinowskiej (przy parku handlowym). Od 1 maja autobusami dojedziemy również do Parku Przyjaźni (ul. Skalmierzycka).

Zapraszamy do zapoznania się z rozkładem jazdy Kaliskich Linii Autobusowych, który będzie obowiązywał od 1 maja 2023 r. (SPRAWDŹ)

W załączeniu prezentujemy wykaz tras poszczególnych linii.

Przypominamy, że posiadacze Kaliskiej Karty Mieszkańca podróżują autobusami KLA nieodpłatnie. Warto sprawdzić, jak ubiegać się o wydanie karty (SPRAWDŹ).

źródło: KLA, fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin

Będzie trochę lepiej, lecz wciąż niewystarczająco. Są osiedla, które zyskają, ale już św. Michała, Warszawska, Starożytna – porażka. W Szczypiornie też nie za bardzo, a sytuację ratuje MZK Ostrów. I o to było tyle szumu? Tyle czekania i mamy coś takiego?
Co do 1 i 2 – dwójka w obecnym kształcie była dziwna, ale wydłużenie tylko wybranych kursów 1 i 1A na Poznańską może być mylące. Lepiej właśnie te wydłużone kursy nazwać 2 i 2A, a te kończące się na Dobrzecu 1 i 1A.
Dobrze, że już nie pracuję w centrum, bo pomimo zwiększenia częstotliwości linii 22 godziny by mi nie pasowały.
Czemu nie można zrobić prostszych linii, tylko takie turystyczne dla zabytkowego sana?
I po co to N1? Czy ktoś nie rozumie oznaczenia 10? Nie wszędzie nocne to N-ki, Wrocław i Poznań mają od 200 wzwyż.

Najnowsze