reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Nowy źrebak w zagrodzie w Gołuchowie

W stadzie koników polskich w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt 25 stycznia urodziła się nowa klacz. Jest w dobrej kondycji. Łącznie z nią zagrodę zamieszkuje aktualnie sześcioro koni.

Koniki polskie można oglądać w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt w Gołuchowie od 2004 roku. Bezpośrednim przodkiem konika polskiego jest tarpan leśny – wymarły ssak z rodziny koniowatych. Ostatni dziki przedstawiciel tego gatunku został zastrzelony w 1880 roku na stepach Ukrainy. Konie, które znajdowały się w rezerwacie w Zwierzyńcu, zostały w XIX wieku rozdane okolicznym chłopom, w efekcie czego pojawiły się niektóre z cech tarpana u koni pociągowych na Lubelszczyźnie i Białostocczyźnie. W rezerwacie w Puszczy Białowieskiej zgromadzono kilkanaście koni posiadających najwięcej cech tarpana i podjęto próbę odtworzenia gatunku. Wynikiem tego jest właśnie konik polski.

Źródło: OKL w Gołuchowie
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze