baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Odpowiedź Akademii Kaliskiej na potrzeby Ukraińców

Karetka Akademii Kaliskiej, która dotychczas służyła do szkolenia ratowników medycznych w uczelni trafiła na Ukrainę i rozpoczyna nową misję. Jednak to nie wszystko co postanowiono przekazać na rzecz Ukraińców, by pomóc im w walce.

Decyzją rektora, prof. dr. hab. Andrzeja Wojtyły ambulans wyjechał na Ukrainę, by wzmocnić zaplecze medyczne podczas toczącej się wojny. Samochód został przekazany jako darowizna na potrzeby wojska w Baranówce w obwodzie Żytomierskim. Karetka dostarczyła również pomoc humanitarną – materiały medyczne, śpiwory, karimaty, powerbanki, krótkofalowki oraz produkty higieniczne. Zostały zebrane i przekazane na Ukrainę przez pracowników, studentów Akademii Kaliskiej, pracownicy Energa-Operator oraz parafianie z Opatówka, którzy zareagowali na prośbę ks. prałata dr. Władysława Czamary, czy wolontariusze Powiatu Kaliskiego, a także wielu innych ludzi dobrej woli. Na tym jednak nie koniec. Na Ukrainę dotarł również drugi transport humanitarny Akademii Kaliskiej. Odpowiadając na apel Światowej Federacji Organizacji Medycznych rektor, prof. Andrzej Wojtyła zdecydował o wysłaniu do obwodu lwowskiego profesjonalnego sprzętu medycznego szkoleniowego i rehabilitacyjnego. Oba transporty dotarły na miejsce przeznaczenia około godziny 13 w dniu 15 marca 2022r.  Źródło: Akademia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze