„Oni nieśli wolność, my niesiemy pamięć” – W. Staszak

Grupa działaczy zebrała się, by wspólnie zadbać o mogiły 261 żołnierzy spoczywających na Cmentarzu Wojskowym w Kaliszu. Prace rozpoczęły się na początku sierpnia, a każdego dnia wolontariuszy chętnych do pomocy było coraz więcej.

Zakres prac do wykonania był ogromny. Jak informuje Włodzimierz Kuba Staszak, wszystko zaczęło się już wiele lat temu – od rozmów i planowania. Prace rozpoczęły się od zbiórki na potrzebne materiały – która udała się dzięki hojności mieszkańców. Do akcji włączyło się wielu kaliszan, wśród nich między innymi: lokalni aktywiści, Jednostka Strzelecka 4144 Kalisz, Stowarzyszenie Rezerwistów Marynarki Wojennej, Stowarzyszenie KBŻ WPD „Czerwone Berety”, Fundacja „Walkiria” oraz dzieci i młodzież.

Włodzimierz Kuba Staszak poinformował nas, że działania na cmentarzu się nie kończą! W planie jest poprawianie napisów, dokumentacja uszkodzonych mogił oraz umycie wszystkich mogił wojennych na tym cmentarzu. Działacz prosi o wsparcie – potrzebne są jeszcze 2 akumulatory Yato 6Ah do myjki ciśnieniowej.

Źródło: Włodzimierz Kuba Staszak

Foto: Włodzimierz Kuba Staszak
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze