Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Organizacje pozarządowe ws. pomocy dla Ukraińców

Wczoraj, w piątek 25 lutego z inicjatywy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbył się specjalny sztab złożony z przedstawicieli KPRM, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Zdrowia, 16 wojewodów oraz reprezentantów organizacji pozarządowych ws. pomocy uchodźcom uciekającym przed agresją Federacji Rosyjskiej wymierzoną w Ukrainę.

Wczorajsze spotkanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczyło przedstawienia formuły współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi. Dotyczyć ona ma pomocy humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy. Wojewodowie przedstawili formy pomocy w województwach oraz zadeklarowali, aby pomoc organizacji pozarządowych zgłaszać do urzędów wojewódzkich.

„Uwaga! Ważne informacje dla organizacji pozarządowych chcących zaangażować się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy! W celu odpowiedniej koordynacji działań pomocowych prosimy o kontakt z osobami, które każdy wojewoda wyznaczył do tego zadania”.

– napisał na Twitterze Piotr Mazurek, Sekretarz Stanu w KPRM

Tweet

Minister Piotr Mazurek przedstawił działania prowadzone przez KPRM, Komitet ds. Pożytku Publicznego i NIW-CRSO w sprawie zapewnienia środków finansowych na pokrycie działań pomocowych NGO-sów. Są to m.in. wystąpienie z wnioskiem do rezerwy Prezesa Rady Ministrów w trybie art. 11b ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, aplikowanie o wsparcie w ramach priorytetu 5 Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (nabór w NIW startuje 28 lutego) czy udział w regrantingowych konkursach w ramach priorytetu 1 Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO (woj. podkarpackie).

W spotkaniu wzięli udział: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Paweł Szefernaker, Wiceprzewodniczący Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego – Piotr Mazurek, Wiceminister Zdrowia – Waldemar Kraska, przedstawiciele Biura Prezesa Rady Ministrów, wojewodowie ze wszystkich regionów Polski, Szef Urzędu ds. Cudzoziemców – Jarosław Szajner oraz ponad 100 organizacji pozarządowych, w tym m.in. Związek Harcerstwa RP, Caritas Polska oraz Dom Pojednania i Spotkań.

Organizacje pozarządowe proszone są o zgłaszanie się do poszczególnych urzędów wojewódzkich:

Źródło: gov.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze