“Orli” czy “Bociani Staw”?

Intensyfikacja rolnictwa czy wysychanie mokradeł powodują, że na łąkach i pastwiskach coraz trudniej znaleźć bocianom pożywienie. Wobec czego szukają go one m.in. na terenie składowiska odpadów Zakładu ”Orli Staw”, gdzie żerują ich pokaźne stada.

Bociany obserwuje ornitolog Paweł Dolata, który od pewnego czasu prowadzi obserwacje ptaków również na terenie wspomnianego zakładu. 1 czerwca udało mu się zaobserwować, żerujące stado bocianów liczące ponad 50 osobników. O tym niezwykłym zachowaniu bocianów informowała telewizja Polsat, której to ekipa gościła w tym dniu w zakładzie. “Pamiętajmy, że mimo tego z pozoru ciekawego zachowania bocianów ich naturalnym miejscem żerowania są pola, pastwiska i mokradła. To tam powinny mieć możliwość zaspakajać swoje potrzeby. Dbajmy o te piękne ptaki, które od wieków związane są z naszym krajem i jakże często pojawiały się w sztuce i literaturze.” – tłumaczą pracownicy “Orlego Stawu”.


Źródło: ZUOK “Orli Staw”

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter