baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

PCK uruchamia zbiórkę darów

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie Polski Czerwony Krzyż uruchamia zbiórkę darów. W sobotę i niedzielę Oddział Rejonowy PCK w Kaliszu będzie przyjmował konkretne artykuły. Zachęcamy do udziału w akcji.

Zbierane będą:
– ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy;
– KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń;
– ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków;
– NOWE koce i śpiwory.

Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć akcję, mogą przywozić wskazane artykuły w tę sobotę oraz niedzielę (26-27 lutego 2022 r.) w godzinach od 9 do 15 do siedziby biura Oddziału Rejonowego PCK w Kaliszu przy ul. Dobrzeckiej 2.

Jeśli siedziba PCK nie będzie w stanie pomieścić przekazanych darów, potrzebne miejsce udostępni Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu.

Zapraszamy serdecznie do wsparcia zbiórki!

Ponadto informujemy, że PCK prowadzi również zbiórkę środków pieniężnych. Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”. Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze