2-Latarnik-1200x200-Zyczenia-Wielkanocne-Uniwersytet-Kaliski-baner-2024
Baner 3D
baner_GM

Piłkarze ręczni zwycięzcami

Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz pokonali na wyjazdowym spotkaniu w Puławach grupę brązowych medalistów poprzedniego sezonu PGNiG Superligi Azoty-Puławy 29:27.

Początkowo w meczu, który odbył się 12 września prowadziła puławska drużyna 8:1. W drugiej połowie nastąpiły regularna wymiana ciosów między zespołami i odrabianie strat. W 36. minucie spotkania doszło do remisu. Zgromadzeni na meczu kibice mogli podziwiać umiejętności bramkarzy obu drużyn. W dalszej części meczu MKS doprowadził do drugiego remisu. W 58. minucie kaliska grupa wyszła na prowadzenie 26:27 i tak została do końca doprowadzając do zwycięstwa 29:27. Było to pierwsze zwycięstwo kaliskiego zespołu z Azotami od awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Źródło: PGNiG Superliga