Planują rewitalizować Zabytkowy Park w Opatówku

Gmina Opatówek planuje w najbliższych latach gruntownie zrewitalizować Zabytkowy Park w Opatówku. Proces ten rozpocznie się od wykonania wycinki drzew chorych, uszkodzonych, zagrażających bezpieczeństwu osób przebywających na terenie parku od 9 czerwca.

Prace związane z usuwaniem drzew zostały poprzedzone wykonaniem ekspertyzy dendrologicznej, która została przedłożona Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków Delegatura w Kaliszu, który wydał zgodę na przeprowadzenie prac. Planowana wycinka drzew związana jest z licznymi incydentami i interwencjami w parku, podczas których drzewa w całości lub części łamały się. Nadmienić należy, że prace związane z przeglądem sanitarnym drzewostanu rozpoczęto w związku z wystąpieniem Wojewody Wielkopolskiego z dnia 2 września  2019 r.

Następnym etapem będzie wykonanie nasadzeń w miejsce usuniętych drzew w uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Delegatura w Kaliszu. Szeroko rozumiana rewitalizacja związana będzie z kolejnym etapem poprzez wyłonienie wykonawcy pełnej dokumentacji obejmującej wykonanie projektu nasadzeń, zagospodarowania alejek oraz małej architektury, opracowanie rysu historycznego. Gmina zabezpieczyła w budżecie na 2021 r. środki na wykonanie projektu rewitalizacji Zabytkowego Parku w Opatówku.

Źródło: UMG Opatówek

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze