baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

PO i KOD razem o drodze do „A2” oraz marszu 4 czerwca „ponad podziałami”

Trwa zbieranie podpisów pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie przyspieszenia przebudowy Drogi Krajowej nr 25, łączącej Kalisz z autostradą A2. Elementem przebudowy ma być także obwodnica Kalisza. Radny PO – Sławomir Chrzanowski wspomina, że swoje podpisy złożyło już kilkaset osób, a poseł Mariusz Witczak zaznacza, że akcja zakończy się, gdy inicjatorzy poczują, że przekaz trafił do wystarczającej liczby odbiorców. Organizatorzy zachęcają również do udziału w marszu, który odbędzie się 4 czerwca w Warszawie.

5 maja Poseł PO Mariusz Witczak zainaugurował zbieranie podpisów pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie przyspieszenia przebudowy Drogi Krajowej nr 25, łączącej Kalisz z autostradą A2. Dzisiejsza konferencja miała m.in. na celu rozpropagowanie akcji wśród mieszkańców Kalisza i całego powiatu. – Mieliśmy okazję inaugurować akcję zbierania podpisów pod petycją „Droga do A2”, która będzie presję społeczną i obywatelską na tych, którzy dzisiaj mają głos decydujący tak, żeby przyśpieszyć realizację tej inwestycji, która „przeleżakowała” w szufladach rządowych osiem lat – powiedział poseł PO Mariusz Witczak.

W 2015 roku droga została wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. – Powinniśmy dzisiaj tak naprawdę przygotowywać się do przecinania wstęg, do podróżowania standardem ekspresowym pomiędzy Kaliszem i Ostrowem oraz Kaliszem i autostradą A2 – podkreślał Witczak. – Bardzo się cieszę, że akcja się rozkręca. Dołączają się do nas obywatele, a poparcie dla tej akcji zadeklarował m.in. kaliski KOD – dodał poseł.

Lider kaliskiego KOD-u – Michał Witkowski argumentował zaangażowanie komitetu w sprawę tym, że jego członkowie są obywatelami miasta i „dobro naszego ukochanego Kalisza jest nam bardzo bliskie”. Michał Witkowski zaznaczył także, że nie chodzi tylko o fakt, że miałoby nam być wygodnie dojechać autostradą do Warszawy, czy do Lizbony, ale również o to, jak ważny jest to impuls dla rozwoju miasta: – Proszę zwrócić uwagę, że wszystkie miasta leżące w pobliżu autostrad, rozwijają się bardzo dynamicznie. W Kaliszu, przykro to powiedzieć, odczuwamy pewien zastój. Lider KOD-u zadeklarował poparcie projektu i dołączenie do akcji zbierania podpisów.

Radna Alicja Łuczak podkreśliła z kolei, że obwodnica to nie tylko impuls dla Kalisza: – To także rozwój i przyszłość mieszkańców powiatu kaliskiego, którego jestem reprezentantką. Myślę, że to bardzo ważne, żeby mieszkańcy swoimi podpisami zadeklarowali taką chęć, aktywność obywatelską, polityczną.

Radny PO – Sławomir Chrzanowski z zaskoczeniem przyjął zaangażowanie w temat osób z rad osiedli: – Chcą oni też zbierać podpisy tak, jak radni Platformy Obywatelskiej. Jesteśmy mocno zaangażowani w to, aby docierać dodatkowo do takich ludzi i myślę, że już niebawem będziemy się mogli poszczycić jakąś ładną liczbą, jeśli chodzi o te podpisy.

Na razie nie wiadomo, kiedy akcja zbierania podpisów miałaby się zakończyć, ale poseł Mariusz Witczak dodał, że we właściwym czasie „będzie podjęta odpowiednia decyzja”: – Stanie się to, gdy poczujemy, że mamy pewien uzysk w postaci podpisów. Uzyskamy ten efekt, gdy wszyscy dowiedzą się, że jest taki projekt i mógłby być już dawno budowany, ponieważ jest dobrze przemyślany.

Marsz przeciw „drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską”

Przedstawiciele PO i KOD zaapelowali również do wszystkich zainteresowanych o udział w marszu, który w połowie kwietnia ogłosił lider PO – Donald Tusk. Wezwał on wtedy „na marsz w samo południe 4 czerwca w Warszawie”. Jego ideą ma być sprzeciw „drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu”, a także dla idei „wolnych wyborów i demokratycznej, europejskiej Polski”.

Apeluję o udział w tym marszu do wszystkich osób, a nie tylko do tych, którzy są sympatykami Platformy Obywatelskiej lub Komitetu Obrony Demokracji. Ważne jest, żeby było nas tam jak najwięcej – podkreślał Michał Witkowski. Zainteresowani mogą zgłaszać chęć swojego udziału poprzez media społecznościowe lub bezpośrednio w biurach KOD-u i PO.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze