Noty za mecz i relacja. KKS Kalisz – Chojniczanka [0:2]

KKS Kalisz przegrał z Chojniczanką Chojnice 0:2. Walki nie zabrakło, niestety zimnej krwi przy wykorzystywaniu dobrych sytuacji już tak. Oglądając mecz było jednak widać, że Chojniczanka posiada minimalnie wyższą jakość piłkarską. Szkoda. Zachęcamy do przeczytania relacji i przejrzenia naszych not.

Noty dla piłkarzy KKS-u (skala szkolna):

Molenda (3), Zawistowski (3), Waleńcik (3-), Gawlik (3+), Hołota (3), Mickievics (2+), Kaszuba (3), Łuszkiewicz (4), Gordillo (3+), Tunkiewicz (3+), Borecki (3). Z ławki weszli: Maćczak (3), Putno, Radzewicz, Kendzia, Majewski (grali zbyt krótko, aby ocenić).

Relacja z I połowy:

8′ Molenda się potknął i piłka mu odskoczyła, jednak w ostatniej chwili wślizgiem wybił ją spod nóg napastnika Chojniczanki.

12′ Do 10. minuty Kakaesiacy nie stworzyli żadnej okazji i byli lekko zdominowani, ale w 10. i 12. minucie próbował swoich sił Adrian Łuszkiewicz (określony na grafice TVP Sport jako „Łukaszewicz”), który najpierw uderzał celnie z dystansu, a następnie z pola karnego po podaniu Tunkiewicza, choć ten drugi strzał minął słupek Michała Molendy.

14′ napastnik Chojniczanki, Skrzypczak, miał piłkę na głowie, lecz piłka była zawieszona minimalnie za wysoko i minęła słupek. Bardzo groźna sytuacja, na szczęście bramka pozostała bezpieczna.

17′ Mieliśmy uderzenie Boreckiego, który jednak strzelił w sam środek bramki.

20′ Kaszuba wspaniałym wślizgiem odebrał piłkę Chojniczanom i przejął ją Gordillo, który rajdem pokonał pół boiska środkiem pola (a miejsca miał sporo), zwodem minął jednego z obrońców i oddał strzał z okolic 16. metra. Uderzył jednak nieczysto, piłka poleciała po ziemi obok słupka. KKS do 20. minuty stworzył więcej sytuacji od Chojniczan, którzy jednak posiadali więcej piłkę.

23′ dwie piekielnie niebezpieczne sytuacje dla Chojniczanki. Pierwszy strzał wybitną paradą powstrzymał Molenda, który położył się szybko na ziemi i zablokował strzał napastnika Chojniczanki, a drugi strzał po kolejnym dośrodkowaniu minął słupek. Chwilę później po wolnym kaliszan Gordillo miał świetną okazję po nieszablonowo rozegranym rzucie wolnym.

31′ Po wybitnym dośrodkowaniu Łuszkiewicza okazję główkową miał Tunkiewicz, ale znowu minimalnie obok słupka.

35′ Ogromne zamieszanie w polu karnym kaliszan, piłkarski bilard, który jednak skończył się szczęśliwie dla gospodarzy.

39′ W 39. minucie szczęścia już brakło, Chojniczanka po kontrataku zdobyła bramkę, a konkretnie Klichowicz, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Michałem Molendą.

W pierwszej połowie posiadanie piłki po stronie Chojniczanki, która przez 65% czasu gry utrzymywała się przy piłce, choć w strzałach podobnie: 7 do 6 dla Chojnic, w strzałach celnych 2 do 2.

Relacja II połowy:

94′ Ostatni gwizdek sędziego, niestety KKS Kalisz przegrywa z Chojniczanką Chojnice 0:2. Walki nie zabrakło, niestety zimnej krwi przy wykorzystywaniu dobrych sytuacji już tak. Oglądając mecz było jednak widać, że Chojniczanka posiada minimalnie wyższą jakość piłkarską. Szkoda.

90′ Doliczone zostały 4 minuty, lecz wydaje się, że można powoli podsumowywać mecz.

89′ GOL dla Chojniczanki, 0:2. Nowak dość pewnie wykończył „jedenastkę”.

88′ Karny dla Chojniczanki, choć tuż po faulu piłka trafiła do siatki, uderzona przez faulowanego Nowaka. Sędzia jednak nie zmienia decyzji. Trzymajmy kciuki za Molendę.

86′ Zmiana w Chojniczance. Napolov za Klichowicza.

84′ Niebezpieczna kontra Chojniczanki, 4 na 2, po strzale Ryczkowskiego z okolic pola karnego broni dobrze Molenda, odbijając piłkę do boku.

83′ Gordillo i Borecki opuszczają plac, za nich Kendzia i Majewski.

82′ Zmiana w Chojniczance. Nowak za Skrzypczaka.

80′ Żółta kartka dla Gordillo, który popchnął obrońcę rywali.

78′ Ajajaj! Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Tunkiewicza. Znowu bilard w polu karnym, uderzał Maćczak, ale piłka trafiła w obrońcę. Kolejny rożny, a po nim kolejny. Niestety koniec „duszenia” poprzez kornery, które wyśmienicie bił Tunkiewicz.

76′ Faulowany Gordillo, wolny dla KKS-u. Żółta kartka dla Bartosiaka.

75′ Żółta kartka dla Roberta Ziętarskiego z Chojniczanki. Za wysoko podniesiona noga.

73′ Żółta kartka dla Hołoty.

73′ Dwie zmiany w KKS-ie. Zmienieni zostali Mickievics oraz Łuszkiewicz, na ich miejsce Bartłomiej Putno oraz doświadczony Marcin Radzewicz.

72′ Skrzypczak otrzymał długie podanie na lewe skrzydło, trochę poczarował i niczym Robben, zszedł do środka i oddał strzał. Choć trochę gorszej jakości, piłka minęła słupek.

68′ Nieprzyznany karny dla KKS-u! Obrońca Chojniczanki rzucił się, aby zablokować piłkę, lecz wyciągnął przy tym ręce i piłka właśnie w ręce uderzyła! Nie wiadomo, dlaczego sędzia uznał, że nie jest to rzut karny…
W międzyczasie zmiana w Chojniczance.

65′ Żółta kartka dla Klichowicza po faulu na Łuszkiewiczu, który wydaje się być najlepszym piłkarzem KKS-u dotychczas. Moją tezę powtórzył, w momencie kiedy pisałem tę opinię, Marcin Żewłakow, komentujący mecz w TVP Sport 🙂

60′ Andrzej Kaszuba zmieniony przez Bartłomieja Maćczaka (KKS Kalisz). Wchodzi napastnik, miejsce Kaszuby w środku pola zajmie Robert Tunkiewicz.

57′ Cudem wychodzimy z kontrataku Chojniczanki. Po dośrodkowaniu Ryczkowskiego dwaj piłkarze Chojniczanki nie trafili czysto w piłkę. Musieli trafić, więc musimy dziękować Fortunie (bądź Opatrzności), że skończyło się, jak się skończyło.

54′ Piłka z rzutu rożnego zagrana przez Adriana Łuszkiewicza jak zwykle bardzo dobrze, tym razem na krótki słupek. Mikołajczak (Chojniczanka) musnął ją głową, przedłużając dośrodkowanie, lecz piłka spadła na głowę Hołoty, trochę go zaskakując. Stał on na długim słupku i niestety nie trafił czysto, cały czas KKS przegrywa.

53′ Piłkarze Chojniczanki oddali piłkę za darmo Gordillo, lecz ten w dogodnej sytuacji niedokładnie odegrał do partnera i dobra okazja Kakaesiaków została zmarnowana. Wciąż brakuje zimnej krwi kaliszanom.

45′ Obie drużyny wyszły na II połowę bez zmian.