Podopieczni kaliskiej szkoły muzycznej z międzynarodowymi sukcesami

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu, jak wszystkie inne szkoły w czasie pandemii, musiała zmienić sposób nauczania ze stacjonarnego na zdalny. Choć jest to spora przeszkoda, zwłaszcza w przypadku takich dziedzin jak muzyka, to nie przeszkadza to szkole dalej rozwijać talenty jej młodych podopiecznych, którzy z sukcesami występują w międzynarodowych konkursach.

Gabrysia Janowska, uczennica klasy III cyklu 6-letniego, z klasy fortepianu Sławomira Pielasa, zdobyła III miejsce w XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Tuchowie, a obecnie przygotowuje się do udziału w prestiżowym konkursie, który niebawem odbędzie się w Serbii. Kolejne laury osiągnęła skrzypaczka Michalina Reksa z klasy V Szkoły I stopnia. Uczennica wywalczyła drugą nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Silk way”, zorganizowanym w Moskwie, skierowanym do młodzieży z Rosji, Chin i krajów Europy. To prestiżowa nagroda, a zajęcie tak wysokiej lokaty daje awans do następnych konkursów „Jedwabnego szlaku” oraz możliwość uczestniczenia w warsztatach skrzypcowych w Sankt Petersburgu. Ponadto Michalina w listopadzie minionego roku wygrała konkurs w ramach Festiwalu „Forte” i otrzymała tytuł „Osobowość Artystyczna Konkursu”. Wywalczyła również I nagrodę podczas XV Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku. Michalina jest obdarzona niezwykłym talentem, który poparty ogromną pracą prowadzi ją do sukcesów już od pierwszego roku nauki gry na skrzypcach. Wśród konkursowych trofeów posiada wyróżnienia za zdobycie najwyższych lokat w konkursach ogólnopolskich, rozgrywanych m.in. we Włocławku, Warszawie, Lesznie, Suchej Beskidzkiej, Obornikach Śląskich, Grudziądzu, jak i na imprezach rangi międzynarodowej: w Stalowej Woli, Tetach Tikva w Izraelu i Dolnym Kobinie na Słowacji. Nauczycielem Michaliny Reksy jest Jakub Śmigielski, akompaniatorką – Milena Antoniewicz. Jak podkreśla dyrektor Maria Pawelec:

“Nauka gry na instrumentach w systemie online jest ogromnym utrudnieniem, a także nie lada wyzwaniem dla nauczycieli oraz uczniów. Tym bardziej cieszą dokonania naszych wychowanków, którzy mimo wielu trudności przygotowują w tym niełatwym czasie nowe programy i tęsknią za możliwością występów przed publicznością, czy udziałem w konkursach muzycznych rozgrywanych w tradycyjnej formule.”

 

 

Źródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Kaliska Straż Miejska z nowym komendantem – kto nim został?

7 grudnia 2021

Z końcem tego roku nastąpi zmiana na najwyższym stanowisku w...

czytaj więcej»

Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Brzezinach

6 grudnia 2021

Już po raz osiemnasty w świątecznej atmosferze spotkali się przedstawiciele...

czytaj więcej»

Kaliskie Linie Autobusowe ruszyły z mikołajkową akcją

6 grudnia 2021

Kaliski przewoźnik kolejny już raz przygotował dla swoich pasażerów mikołajkowe...

czytaj więcej»

NIK zdecydowała się zawitać do ratusza – powodem remont gabinetu prezydenta

6 grudnia 2021

Po kilku miesięcznej przerwie powraca temat remontu m.in. gabinetu prezydenta...

czytaj więcej»

Villa Calisia zamknięta dla interesantów

6 grudnia 2021

Dodaj tu swój tekst W związku z zarządzeniem Prezydenta Miasta...

czytaj więcej»

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowe auto

6 grudnia 2021

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowy samochód, który będzie...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter