Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Podwójnie jubileuszowy rok strażaków ochotników z Chełmc

Strażacy Ochotnicy z Chełmc notują w tym roku wyjątkowy moment – 110-lecie swojej działalności oraz 100-lecie lokalnej orkiestry dętej, którą założono w 1922 roku. Okazji do świętowania będzie wiele, a najbliższą z nich są „strażackie ostatki” w sali OSP.

Straż ogniowa w Chełmcach powstała pod koniec roku 1912, a wniosek o jej powołanie wystosowano 25 sierpnia wspomnianego roku. Dziesięć lat później z inicjatywy księdza Edwarda Lidke powołano do życia orkiestrę dętą, która jeszcze tego samego roku w czasie Pasterki odegrała swój pierwszy koncert. Przez lata obie organizacje wspierały rozwój miejscowości, stając się trzonem lokalnych działań. Strażacy ochotnicy odznaczali się swoją wzorową postawą tak w okresie wojennej zawieruchy, jak i w czasach pokoju, hołdując po dziś zasadzie „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Z okazji podwójnego jubileuszu chełmcka strażacka społeczność zaplanowała szereg wydarzeń, które mają na celu upamiętnić en historyczny moment. Obchody rozpoczęły się koncertem z 2 stycznia, który odbył się w kościele w Chełmcach. Na 26 lutego zaplanowano wspomniane „strażackie ostatki”, a 1 maja będzie dniem oficjalnych rocznicowych uroczystości. To jednak nie koniec inicjatyw, na jakie możemy liczyć – w planach jest rajd rowerowy, festyn rodzinny czy grudniowy koncert finałowy. Szczegółowe informacje o wydarzeniach można znaleźć poniżej. 
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze