Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Pół miliona na transport i magazynowanie żywności w Wielkopolsce

Ogłoszono nabór wniosków w konkursie ofert pn. „Transport i magazynowanie żywności uratowanej przed zmarnowaniem w latach 2024-2025”. Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył na ten cel pulę środków wynosząca pół miliona złotych. Wnioski przyjmowane są do 2 lutego 2024 roku.

Ogromna praca jaką wkładają organizacje pozarządowe niosące pomoc potrzebującym oraz zagospodarowujące żywność w ramach długofalowego wsparcia jest dostrzegana przez społeczeństwo. Wsparcie tych działań to jeden z ważniejszych celów realizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach „Programu ograniczenia marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025”. Konkurs umożliwia stowarzyszeniom i bankom żywności pozyskać dodatkowe środki na pokrycie części kosztów magazynowania i transportu żywności do osób wymagających pomocy. Środki finansowe pokryją część kosztów związanych z transportem żywności i jej magazynowaniem zmniejszając ryzyko jej zmarnowania.

Wsparcie transportu i magazynowania żywności realizowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego od 2020 roku. Do tej pory z budżetu Województwa Wielkopolskiego przeznaczono na ten cel ponad 680 tys. zł. W czasach, gdzie wysokie koszty transportu znacznie obciążają budżety wielu organizacji dodatkowe środki na pokrycie wydatków są nieocenioną pomocą do dalszego funkcjonowania. Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach ograniczenia marnowania żywności aktywnie wspiera działania banków żywności i organizacji w działaniach sprzyjających zniwelowaniu tego zjawiska. W ubiegłym roku pomoc trafiła do 7 organizacji – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Wsparcie finansowe obejmuje zadania realizowane na terenie województwa Wielkopolskiego. Maksymalna kwota pomocy w ramach dotacji może wynieść 85 tys. zł, jednak nie więcej niż 85% całkowitego kosztu zadania. Wnioskować mogą podmioty prowadzące statutową działalność w dziedzinie objętej konkursem, zgodnie z zakresem zlecanego zadania, podmioty wymienione w art. 3, ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zakres przedsięwzięcia powinien obejmować wsparcie transportu i magazynowania żywności, uratowanie jej przed zmarnowaniem oraz pobudzeniu aktywności organizacji zajmujących się dystrybucją żywności do potrzebujących. Termin naboru wniosków trwa do 2 lutego 2024 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte są w regulaminach zamieszczonych na stronie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, https://www.umww.pl/artykul/ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-pn-transport-i-magazynowanie-zywnosci-uratowanej-przed-zmarnowaniem-w i Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w https://bip.umww.pl/292—489—k_85—k_77—ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-pn-transport

źródło: UMWW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze