Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Policyjna kontrola i zatrzymanie poszukiwanego

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej zatrzymali osobowego citroena do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący pojazdem miał nie tylko zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, był także poszukiwany.

48-latek został zatrzymany podczas kontroli drogowej na terenie Kalisza. Policyjne systemy wykazały, że na koncie kierowcy są dwa orzeczenia sądowe dotyczące zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna był także poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mieszkaniec Kalisza został zatrzymany i wkrótce odpowie przed sądem. 

Zakaz prowadzenia pojazdów to środek karny. Orzeka się go wobec osób, które złamały prawo dotyczące bezpieczeństwa komunikacyjnego. Kwalifikują się do tego takie zdarzenia jak wypadek drogowy, katastrofa w ruchu lądowym, bezpośrednie narażenie na niebezpieczeństwo oraz najczęściej prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Naruszenie zakazu jest przestępstwem i podlega karze do 5 lat więzienia. 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze